UA / RU
Підтримати ZN.ua

Борги за комуналку під час війни: у кого можуть забрати майно, а кому можна не платити

Українці почали отримувати виклики до суду за несплату комуналки.

У березні цього року з'явилася постанова, згідно з якою до припинення чи скасування військового стану в Україні забороняється нарахування та стягнення неустойки за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги. Про це нагадали у сюжеті "Сніданку з 1+1", пише Фінанс.

Проте вже у серпні депутати Верховної Ради ухвалили закон, яким встановили перелік тих, з кого комунальники не можуть стягнути борг на період воєнного стану. Йдеться про людей, які проживають у районах ведення бойових дій чи у тимчасовій окупації. Їм держава дає відстрочку від сплати боргу, але на інших територіях це нововведення більше не діє.

Але як запевняє глава спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, якщо ваше місто було в окупації певний час, то борги, що накопичилися, саме за період тимчасової окупації можна не платити.

Щоб комунальники перерахували ваші платежі, необхідно надати довідку, яка підтверджує вашу відсутність будинку на період окупації населеного пункту або під час проведення бойових дій у регіоні. Її можна отримати у територіальній громаді, де ви перебували в евакуації.

При цьому він наголосив, що ігнорування сплати боргів може коштувати не лише вашим фінансам, а й майну: «Якщо у вас є борги за житлово-комунальні послуги, є рішення суду про стягнення цих боргів, то у вас можуть заарештувати не лише майно, але та карткові рахунки та авто».

Читайте також: Комунальні платежі: чи потрібно їх платити, коли житло зруйноване

Раніше повідомлялося, що депутати Київської міської ради ухвалили рішення про запровадження знижок на оплату комунальних послуг для деяких категорій населення, а також низки установ та організацій.