UA / RU
Підтримати ZN.ua

Борги за комуналку: до чого готуватись після війни

Борги українців за комуналку зросли до критичного рівня.

Під час війни українцям не нараховують пеню за несплату комунальних послуг, але від сплати платежів населення не звільнялося, тобто списувати борги не будуть, інакше підприємства, які надають послуги, просто закриються.

Як розповів у коментарі OBOZREVATEL експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко, ситуація в Україні вже на критичному рівні. Загальна заборгованість, за його оцінками, становить близько 100 млрд. грн.

Чим загрожує несплата послуг?

Після закінчення військового стану боржників чекають неприємні сюрпризи:

Якщо немає можливості платити, то що робити?

У такому разі необхідно:

Якщо ви не менше 30 днів не проживаєте у своїй квартирі та будинку, можна не платити за воду та газ, якщо немає лічильника. Якщо ж він є, то щомісяця потрібно подавати показники. Якщо показники цього місяця відповідають даним минулого, нараховувати борг не будуть.

А якщо будинок зруйновано?

Якщо під час війни ваш будинок був зруйнований, борги за комунальні послуги списуються. Проте для цього потрібно повідомити поліцію про факт руйнування житла.

Цей документ дозволить надалі розрахувати розмір збитків, щоб добиватися компенсації.

Чи можна перерахувати суми у платіжках?

Якщо ваша керуюча компанія не виконує під час війни своїх зобов'язань у повному обсязі, ви можете скласти скаргу за участю кількох сусідів, вказати комунальну послугу, яка виконується в повному обсязі, та надіслати виконавцю письмову скаргу.

Відповідно до чинного законодавства, керуюча фірма має вивчити скаргу і зробити перерахунок.

Читайте також: Тарифи на комуналку у воєнний час: скільки платитиме населення з 1 червня

Нагадаємо, що в умовах воєнного стану платити за комунальні послуги необов'язково. Таке рішення уряд України ухвалив 6 березня.