UA / RU
Підтримати ZN.ua

Борги Фонду гарантування можуть перенести на екс-власників банків-банкрутів

ФГВФО розраховує не платити відсотки за кредитами, отриманими від Мінфіну у часи банківської кризи.

Мінфін може відмовитися від першочергової виплати відсотків по заборгованості Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Про це пише LIGA.net з посиланням на директора-розпорядника Фонду гарантування Костянтина Ворушиліна.

"Фонд буде платити тільки тіло. Відсотки будуть погашатися за рахунок коштів, які ми спільно з правоохоронними органами отримаємо від екс-власників і топ-менеджерів банків-банкрутів", - пояснив Ворушилін.

За його словами, Мінфін попередньо влаштовує такий варіант, оскільки це має стимулювати повернення коштів, виведених з неплатоспроможних банків. МВФ також звернув увагу на проблему заборгованості Фонду, додав директор ФГВФО.

"Мінфін "зі скрипом", але згоден. Це єдиний варіант, при якому ми потягнемо виплати, включаючи відсотки, тому що відмовлятися від цього доходу вони не мають наміру. - зазначив Ворушилін. - З іншого боку, питання відповідальності екс-бенефіціарів банків, які пішли у Фонд, буде вирішуватися комплексно на державному рівні".

Заборгованість Фонду перед Мінфіном за кредитами, отриманими під час банківської кризи 2014-2016 років у вигляді ОВДП, становить 58,5 млрд грн. Враховуючи прибутковість цих паперів у 10-12%, Фонду необхідно повернути 145 млрд грн, уточнює Ворушилін.

Щоквартальне боргове навантаження на Фонд - 240 млн грн. Пікові виплати припадають на 2024-2025 роки. "Ми не зможемо зібрати до того моменту таку суму", - зазначив Ворушилін.

За його словами, додаткове фінансування Фонду в 14 млрд грн, що передбачається проектом бюджету на 2019 рік, не означає, що ФГВФО реально знадобляться ці гроші.

"Для нас кожен рік закладають можливість додаткового фінансування на випадок кризи, - пояснив Ворушилін. - Але в останні роки ми нею не користуємося".

Читайте також: Активи ФГВФО скоротилися до 14,66 мільярдів гривень

Повідомлялося, що ФГВФО пропонує з наступного року почати поетапне збільшення гарантованої суми відшкодування з 200 тис. грн до 500-800 тис. грн.