UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болтон летить до Києва: переконувати не продавати "Мотор Січ" Китаю – WSJ

Придбання українського підприємства сприятиме нарощуванню військових сил Китаю, переконані у Вашингтоні.

Сполучені Штати намагатимуться переконати українське керівництво ПАТ "Мотор Січ" відмовитися від ідеї продажу компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation, пише The Wall Street Journal із посиланням на джерела в адміністрації президента США Дональда Трампа.

За даними видання, з цією метою радник президента США з національної безпеки Джон Болтон наступного тижня відвідає Київ, він особисто проводитиме переговори з керівництвом "Мотор Січі".

"Ми поговоримо з українцями про амбіції Китаю і про те, що ми бачимо в тому, що пропонує Китай. Це все є частиною стратегії національної безпеки та національно-оборонної стратегії. Це стратегічна конкуренція з Китаєм",- розповів журналістам високопосадовець з адміністрації Трампа.

Видання зазначає - угода щодо "Мотор Січі" широко сприймається американськими чиновниками як черговий крок Китаю до розширення своєї військової спроможності.

За даними американських урядовців та авіаційних служб приватного сектору, китайці зацікавлені у власному виробництві важких авіадвигунів. "Ми як раз утримаємо китайців від оволодіння цією технологією", - наголосив інший чиновник з адміністрації президента США.

Придбання українського підприємства сприятиме нарощуванню військових сил Китаю, що Вашингтон намагався затримати через введення ембарго на продаж товарів військового призначення.

На разі офіційні особи України та Китаю можливу угоду щодо купівлі "Мотор Січі" не коментують, пише "Європейська правда".

Нагадаємо, у квітні минулого року Служба безпеки України провела обшуки на ПАТ "Мотор Січ" у Запоріжжі у межах розслідування кримінального провадження про підготовку диверсії.

Провадження відкрили за ч. 1 ст. 14 статті 113 (диверсія) Кримінального кодексу України. За версією слідства, представники "іноземної компанії" намагалися перенести українське виробництво і передати технології сучасному заводу з виробництва авіадвигунів, виробництвом якого саме займалась ця компанія.

"Для реалізації цих намірів, всупереч українському законодавству, іноземцями здійснена опосередкована концентрація контрольного пакету акцій "Мотор Січ", який зараз оформлений на шість офшорних компаній і фізичну особу", - наголошували в СБУ. Аби приховати реальних покупців акцій, продаж контрольного пакета акцій стратегічного підприємства здійснювався на адресу фізосіб і компаній нерезидентів в обсягах менших за 10%.

У 2017 році в межах цього ж розслідування судом було накладено арешт на 56% акцій ПАТ "Мотор Січ". Про яких самих "іноземців" йдеться, у спецслужбі не повідомляли.

ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства постачається в більш ніж 100 країн світу.