UA / RU
Підтримати ZN.ua

Bloomberg: ЄС зосередиться на співпраці з Африкою для заміни російського газу

У ЄС розробили низку заходів щодо зниження залежності від ресурсів із РФ.

Євросоюз планує активізувати співпрацю з африканськими країнами, щоб скоротити свою залежність від російського газу на дві третини до кінця 2022 року. Про це пише Bloomberg з посиланням на проект зовнішньої енергетичної стратегії ЄС.

Зазначається, що документ має бути прийнятий цього місяця як частина пакету реалізації плану блоку зі скорочення енергетичної залежності від Москви.

Країни Африки, зокрема в західній частині континенту, такі як Нігерія, Сенегал і Ангола, мають значний потенціал для зрідженого природного газу (LNG), йдеться у проекті стратегії ЄС.

"ЄС хоче відмовитися від свого найбільшого постачальника після того, як президент Володимир Путін вторгся в Україну. Проект енергетичної стратегії також має на меті підготувати регіон до імпорту 10 млн тонн відновлюваного водню до 2030 року, щоб допомогти замінити газ із Росії, згідно з Зеленою угодою ЄС про відмові від викопного палива та досягненні кліматичної нейтральності до середини століття", - пише Bloomberg.

Крім того, план передбачає збільшення у 2022 році LNG-імпорту на 50 млрд. кубометрів. А також збільшення поставок трубопровідного газу не з Росії на 10 млрд кубометрів, що вимагатиме налагодження відносин з традиційними постачальниками на новій основі та розширення торгівлі з новими постачальниками.

Також серед кроків у проекті стратегії для заміщення російського імпорту:

Читайте також: Війна з Росією: п’ять важливих висновків після Рамштайна

Польща готує пропозиції щодо запровадження в ЄС податку на російські енергоносії. Це пришвидшить процес зменшення залежності від РФ.

Між Польщею та Литвою почав функціонувати газопровід GIPL, який є інтерконектором цих двох країн і фактично надав можливість подальшого постачання газу між східною Європою та іншими країнами Балтії. Гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон уточнив, що розширення можливостей постачання палива стосуватиметься і України.