UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блокада українського експорту вдарила по міжнародним компаніям

Частка іноземних компаній в експорті з України понад 40%.

Протести польських фермерів проти українського зерна вдарили не лише по місцевим фермерах, а й по великих міжнародних компаніях, на частку яких у 2022−2023 роках припадало більше 40% експорту. Про це йдеться у оцінках видання «Слово та діло».

Так, найбільшим експортером українського зерна є компанія «Кернел» (8%). Це найбільший у світі виробник та експортер соняшникової олії, продукція якого поставляється до більш ніж 70 країн світу.

Найбільшим експортером українського зерна є французький зернотрейдер Louis Dreyfus (7% загального експорту зерна з України).

Частку по 5% у загальному експорті зерна з України мають американський постачальник сільськогосподарської продукції Cargill, американська корпорація Archer Daniels Midland, а також українська аграрна компанія «Нібулон» (засновник Олексій Вадатурський загинув у липні 2022-го внаслідок обстрілу Миколаєва російськими військами).

«Агропросперіс» експортував 4% українського зерна. Це українська група компаній, яка займається виробництвом зернових та олійних культур. При цьому інвестує в «Агропросперіс» американська транснаціональна інвестиційна група NCH Capital.

Експортом українського зерна займається також китайська компанія Cofco International — це один із найбільших виробників, переробників та трейдерів сільськогосподарської продукції. У 2022−2023 роках компанія експортувала 3% зерна.

Також 3% серед загального обсягу експорту має агропромислова компанія Viterra (Швейцарія).

На частку українського агрохолдингу «Укрландфармінг» припало 2% експорту зерна, на частку «Олам Україна» («дочки» сінгапурської OLAM International) — 1%.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що блокада на українсько-польському кордоні демонструє ерозію солідарності, а причина не в зерні, а в політиці, оскільки через Польщу проходить лише 5% українського експорту зерна.