Гарантіями Фонду гарантування вкладів фізичних осіб покривається 222,8 млрд грн з 567,4 млрд грн вкладів в банках-учасниках ФГВФО, тобто близько 39%. Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування.
Станом на 1 вересня сума вкладів фізичних осіб та ФОП склала 554,5 млрд грн.
Вклади в національній валюті зросли на 6,9 млрд грн і складають 325, 6 млрд грн. Сума валютних вкладів у гривневому еквіваленті виросла до 241,8 млрд грн (плюс 6 млрд грн протягом вересня).
Серед всіх вкладників 3,2% складають фізичні особи-підприємці, які володіють 7,7% від загальних вкладів фонду.
Зараз 73 банки є учасниками Фонду гарантування вкладів.
В інтерв’ю ZN.UA голова НБУ охарактеризував ситуацію у фінансовій системі України як «досить непогану».
«Банківський сектор працює стабільно і прибутково. Ми бачимо певне зниження дохідності банків. Але це цілком зрозуміло і пов’язано виключно зі зниженням ділової активності та попиту на банківські послуги, наприклад на кредитування», - наголошував він.
За словами Шевченка, Нацбанк не відмовлятиметься від трансформації банківського сектору через коронакризу: «Ми ж не живемо окремо від країни, і криза нас теж пригальмувала. Але це технічні, а не стратегічні затримки», - запевнив голова регулятора.
Докладніше про розвиток банківського сектору і кредитування, та здатність України пройти цю зону турбулентності з мінімальними втратами читайте в інтерв’ю Юлії Самаєвої «Кирило Шевченко: «МВФ - це не про гроші, це про довіру»» для читачів ZN.UA.