Такі результати дослідження конкурентоспроможності регіонів України у 2011 році, проведеного Фондом "Ефективне управління" за допомогою компанії GFK Ukraine.
Згідно з даними, вага податкової політики серед усіх проблемних чинників зросла за минулий рік з 14% до 16%, а корупції - з 10% до 15%.
Автори дослідження зазначають що визначення податкової політики як топ-перешкоди для ведення бізнесу, ймовірно, пов'язано з набранням чинності з 1 січня 2011 року Податкового кодексу і високим рівнем невизначеності з приводу його подальшого адміністрування.
Замкнула трійку найбільш значущих проблем нестабільність державної політики, хоча її вага за рік впала з 17% до 12%.
"Повністю прогнозованим стало те, що актуальні під час кризи інфляція та обмінний курс відійшли в 2011 році на другий план. Однак вірогідним є повернення цих факторів до переліку пріоритетних для бізнесу, враховуючи високий рівень макроекономічної нестабільності в країні", - говориться в звіті.
Згідно з ним, вага інфляції знизився за рік з 10% до 7%, що пропорційно з вагою податкових ставок (рік тому - 8%).
Другу п'ятірку найбільш проблемних факторів склали неефективність держапарату - 6% (5%), нестабільність місцевої та державної влади - 6% (10%), доступ до фінансування - 6% (9%), дозвільна система та ліцензування - 5% (рік тому відсутня в опитуванні), низька кваліфікація робочої сили - 4% (3%).
Автори звіту зазначають, що в 2011 році респонденти в різних регіонах Україні мали труднощі через одні й ті ж проблемні фактори (95% збіг), чого не можна сказати про результати минулого року.
В рамках дослідження було опитано 2100 компаній.
Нагадаємо, що рівень корупції в країні за останній рік зріс ще більше: Україна опустилася з 134-го на 152-е місце у світовому рейтингу Transparency International.