UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бізнес просить банки не підвищувати вартість еквайрингу, це може спричинити зростання цін

Додаткові суми витрат можуть сягати більше ста мільйонів гривень на рік.

Асоціація рітейлерів України звернулася до банків України з проханням не підвищувати варість послуги еквайрингу. Про це йдеться у повідомленні асоціації на її сайті.

"Згідно повідомлень банківських установ, які надходять до бізнесу, з 1 липня 2023 року очікується підвищення вартості еквайрингу для українського бізнесу. Український бізнес закликає міжнародні платіжні системи та банки у збереженні ставок інтерчейндж на рівні не вище 0,7% та еквайрингу на діючому рівні до закінчення воєнного стану та протягом трьох місяців після його закінчення. В разі підвищення ставок інтерчейндж (еквайрингу) для суб’єктів господарювання, це напряму буде мати негативний вплив на вартість товарів та послуг для українських споживачів. Додаткові суми витрат, які повинні будуть закласти торгові компанії на сплату підвищеного розміру еквайрингу можуть сягати більше ста мільйонів гривень на рік", - йдеться у повідомленні.

Як зазначає Асоціація рітейлерів України, український роздрібний бізнес зараз акумулює максимум зусиль для стабілізації роботи галузі в умовах воєнного стану. Однак фінансове становище учасників ринку, зокрема продуктового рітейлу, залишається складним та потребує допомоги держави.

Еквайринг  (торговий еквайринг) – послуга банку, яка дозволяє за допомогою POS-терміналу (або його аналог) приймати до оплати платіжні картки міжнародних та національних платіжних систем за товари, роботи та послуги.

Читайте також: ЄЦБ закликав європейські банки швидше покинути Росію

Повідомлялось, що, за інформацією аналітиків сервісу доставки Zakaz.ua, чимало соціально значущих товарів на поличках супермаркетів у червні коштують дешевше, ніж на початку першого кварталу 2023 року.