UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бізнес-асоціації висловили стурбованість через затримання голови правління "Райффайзен Банку Аваль"

Анатолія Писарука підозрююють у співучасті в заволодінні коштами, спрямованими на рефінансування "VAB Банку".

Затримання голови правління "Райффайзен Банку Аваль" Анатолія Писарука викликало занепокоєння у представників бізнес-спільноти й іноземних інвесторів.

Європейська бізнес-асоціація, Американська торгівельна палата в Україні, Форум провідних міжнародних фінансових установ і Союз підприємців України виступили зі спільною заявою, адресованою українській владі.

"Бізнес-спільнота закликає відповідальні органи державної влади належним чином відреагувати на такі випадки, керуючись принципами справедливості, рівності і захищеності всіх громадян, незалежно від їхніх посад і політичних поглядів", - йдеться в заяві, поширеній увечері у вівторок, 12 листопада.

Укладачі заяви підкреслили, що від цього залежить інвестиційний клімат, роботу над поліпшенням якого декларують уряд і президент Володимир Зеленський.

"Дотримання цих принципів має важливе значення для залучення додаткових інвестиційних і кредитних ресурсів в Україну, згідно з амбітними економічними цілями уряду та взятими на себе зобов'язаннями президента захищати кожного інвестора в Україні", - підкреслили представники бізнес-спільноти.

Читайте також: Гонтарєва різко прокоментувала затримання голови правління Райффайзен Банку Аваль

Увечері 11 листопада детективи НАБУ прийшли до "Райффайзен Банку Аваль" і затримали на робочому місці голову правління Олександра Писарука.

Пізніше в НАБУ заявили, що Писарук і ще шестеро людей були затримані у рамках кримінального провадження про розкрадання 1,2 млрд гривень коштів стабілізаційного кредиту, який НБУ надав "VAB Банку" Олега Бахматюка у 2014 році.

Крім Писарука, який в 2014 році був першим заступником голови НБУ Валерії Гонтарєвої, повідомлення про підозру вручили члену Ради НБУ Миколі Каленському й екс-директору гендпартамента банківського нагляду НБУ Аллі Шульзі, а також менеджерам "VAB Банку" та інших компаній Бахматюка.

У НБУ висловили обурення через оголошення підозри Писаруку, підкресливши, що він професійний банкір із бездоганною репутацією та досвідом роботи у МВФ.

Нацбанк відкликав банківську ліцензію у "VAB Банку" в березні 2015 року і звернувся до суду з вимогою арешту активів Бахматюка, так як він виступив фінансовим поручителем за стабкредитом, який VAB не повернув.