UA / RU
Підтримати ZN.ua

Bitcoin є грошовим сурогатом, не забезпеченим реальною вартістю – ДФС

Фіскали наполягають на тому, що використовувати криптовалюту для розрахунків не можна.

Державна фіскальна служба (ДФС) наполягає на тому, що криптовалюта Bitcoin не може бути використана в якості засобу платежу, пише "Укрінформ" із посиланням на відповідь ДФС.

При цьому фіскали посилаються на норми українського законодавства та визначення Національного банку України (НБУ).

Так, у роз'ясненні Нацбанку від 10 листопада 2014 року щодо правомірності використання криптовалюти в Україні йдеться про те, що регулятор розглядає "віртуальну валюту/криптовалюту Bitcoin як грошовий сурогат, який не має забезпечення реальною вартістю і не може використовуватися фізичними та юридичними особами на території України як засіб платежу, оскільки це суперечить нормам українського законодавства".

Нацбанк також рекомендує громадянам користуватись послугами лише тих платіжних систем і систем розрахунків, які внесені до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

У відповіді журналістам працівники ДФС також посилаються на ст. 99 Конституції України та ст. 192 Цивільного кодексу України. Ними грошовою одиницею країни визначається саме гривня.

"Законним платіжним засобом, обов'язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України, є грошова одиниця України - гривня. Іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом", - йдеться у статті 192 Цивільного кодексу.

Також фіскали посилаються на ст. 40 закону України "Про Національний банк України".

"Згідно зі статтею 40 Закону України від 20 травня 1999 року №679-XIV "Про Національний банк України" Національний банк України встановлює правила, форми і стандарти розрахунків банків та інших юридичних і фізичних осіб в економічному обігу України із застосуванням як паперових, так і електронних документів, а також платіжних інструментів та готівки, координує організацію розрахунків, дає дозволи на здійснення клірингових операцій та розрахунків. Крім того, Національний банк України, визначає структуру валютного ринку України та організовує торгівлю валютними цінностями на ньому відповідно до законодавства України про валютне регулювання (стаття 45 Закону № 679). Статтею 32 Закону № 679 визначено, що випуск та обіг на території України інших грошових одиниць і використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняється", - додали у ДФС.

Нагадаємо, Національний банк України констатує відсутність у криптовалюти Bitcoin певного правового статусу в Україні.

Як заявив 11 серпня заступник голови НБУ Олег Чурій, регулятор почав діалог з Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою, Державною службою фінансового моніторингу, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а також з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг для вироблення спільної позиції щодо правового статусу Bitcoin та його регулювання.

Тим часом, курс криптовалюти Bitcoin продовжує ставити нові рекорди. Станом на 15 серпня Bitcoin подорожчав до рекордних $ 4482.