UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Більшовик" продали за чверть його реальної вартості - Concorde Capital

Відсутність інтересу міжнародних інвесторів до "Більшовика"  в Concorde Capital назвали корупцію в Україні та війну з Росією.

Реальна ринкова ціна заводу "Більшовик", який продали за 1,4 млрд грн, становить щонайменше 4 млрд грн. Про це в інтерв’ю "Економічній правді" розповів керівник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа.

Відсутність інтересу міжнародних інвесторів до цього об'єкта він назвав корупцію в Україні та війну з Росією.

Ці чинники зумовили продаж "Першого київського машинобудівного заводу" (завод "Більшовик") на аукціоні за 1,4 млрд грн Василю Хмельницькому та Андрію Іванову.

"Якщо ти хочеш продати об'єкт не за 50 мільйонів доларів, а за ринкову ціну у розмірі 150 мільйонів, то треба мати силу волі зробити цей актив зрозумілішим: піти до суду та довести, що Хмельницький зробив щось не так", – розповів Мазепа.

Водночас він наголосив, що вважає Дмитра Сенниченка - найкращим головою Фонду держмайна за весь час існування цієї установи.

"До кожного держбюджету закладалася магічна цифра надходжень від приватизації – 17 мільярдів гривень, але її ніхто ніколи не виконував. Жодного разу. За дев'ять місяців 2021 року доходи ФДМ від приватизації склали 2,1 мільярда. Якщо фонд отримає гроші від нещодавно проведених конкурсів з "Більшовика", "Електронмашу" та Калуської ТЕЦ, то доходи за рік будуть 5,5 мільярда. Це рекорд із 2013 року", - підкреслив Мазепа.

Читайте також: Інвестору "Більшовика" доведеться роками судитися через низку проблемних питань – Романенко

Нагадаємо, у середині листопада 2021 року стало відомо про  заяву про відставку, яку написав глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

За даними ркремих ЗМІ, причиною стала приватизація київського заводу "Більшовик" (Перший київський машинобудівний завод). На торги прийшли три претенденти, але ціна ледь відштовхнулася від стартових 1,39 млрд грн.

Читайте також: Інвестору "Більшовика" доведеться роками судитися через низку проблемних питань – Романенко

Зокрема, жодної ставки не зробила компанія "ДК Інвест" Степана Черновецького. Причиною такої поведінкиназивали можливі "закулісні домовленості" з Черновецьким, аби за "вигідну ціну" отримати частину нерухомості. 

Інформацію про причину звільнення Сенниченка у своєму Telegram підтвердив ексдепутат і журналіст Сергій Лещенко. За його словами, причиною стала "скандальна приватизація заводу "Більшовик", що пройшла під одного учасника".

Читайте також: Інвестору "Більшовика" доведеться роками судитися через низку проблемних питань – Романенко

Своєю чергою видання "LB.ua" з посиланням на джерела писало, що одна з головних причин звільнення Сенниченка – "невдоволення окремих представників політикуму приватизацією, що успішно стартувала, але може своєрідно вплинути на рейтинги влади".

З початку 2021 року ФДМУ провів понад 1500 аукціонів із продажу майна на понад 2,2 млрд грн. План надходжень до держбюджету від приватизації у 2021 році становить 12 млрд грн.

Concorde Capital є провідною українськоб інвестиційною копанією.