UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українських порушників міграційного законодавства добровільно залишають ЄС - експерти

Українці порушують європейське трудове і міграційне законодавство, але не перегинають палицю.

Українці складають відносну більшість серед громадян третіх країн, яким відмовляють у в'їзді до Євросоюзу і яких спіймали на незаконному перебуванні на території ЄС. За обома показниками частка українців вже кілька років поспіль найбільша серед громадян країн поза ЄС, пишуть експерти "Європи без бар'єрів" Катерина Кульчицька і Павло Кравчук.

У 2019 році Україна продовжувала утримувати першість за кількістю виявлених під час незаконного перебування у ЄС громадян (39,6 тис. осіб). Тенденція до зростання цього показника триває вже кілька років.

Більшість з порушників виявили у Польщі (19,6 тис.), зокрема через нелегальне працевлаштування. Крім того, до цієї категорію потрапили ті, хто перевищив терміни перебування в ЄС за безвізом, прострочив візу або дозвіл на перебування.

Але є кілька факторів, що пом'якшують ситуацію. По-перше, більшість затриманих виявлено вже під час виїзду з ЄС (24,9 тис.), і їх повернення проходило добровільно, без втручання з боку правоохоронних органів.

По-друге, частка ефективних повернень до України залишилася досить високою - 26,5 тис. повернень із 33,2 тис. рішень про повернення.

"Крім того, зростання - стійке, а не стрибкоподібне, і ця кількість - відносно невелика на тлі загальної кількості громадян України, які побували в ЄС", - резюмують автори.

Єлизавета Чижик, ZN.UA

Читайте також: Шмигаль суттєво перебільшив кількість українців, які втратили роботу за кордоном

Детальніше про найчастіші порушення трудового законодавства ЄС українцями і їхні масштаби читайте в матеріалі "Європейська спокуса" Катерини Кульчицької і Павла Кравчука у ZN.UA.