UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців в енергокризі звинувачують Зеленського та підпорядковану йому владну вертикаль – опитування

Соціологи також розповіли, як громадяни ставляться до імпорту електроенергії з Білорусі.

На думку 60% українців, винними в енергетичній кризі є президент Володимир Зеленський та підпорядкована йому владна вертикаль. Адже вони не підготували країну до опалювального сезону. Про це йдеться в результатах опитування «Центру Разумкова».

Ще 7% громадян в енергокризі звинувачують місцеву владу. Водночас 23% переконані, що причиною стала кризова ситуація на світових ринках енергії й газу.

При цьому відновлення поставок електроенергії з Білорусі 45% респондентів вважають «результатом дилетантизму влади, яка не підготувала України до опалювального сезону і винні мають бути покарані». Ще 14% вважають, що це неприпустимий крок та зрада національних інтересів. Думки про те, що це був вимушений кроком для забезпечення країни електроенергією, притримуються 32% опитаних.

Опитування провели з 24 листопада по 1 грудня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Всього опитали 2005 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих Криму та Донбасу. Вибірка репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте також: Зеленський звинувачує ДТЕК у енергокризі

За результатами опитування Соціологічної групи «Рейтинг», на думку 32,4% українців, купувати електроенергію в Білорусі необхідно, аби уникнути відключень. Водночас 33,5% вважають таку торгівлю небезпечною, адже Білорусь та Росія будують спільну союзну державу. Ще для 9,8% купувати електроенергію в Білорусі є неприпустимим, адже це підтримка диктатора Аляксандра Лукашенка.

Нагадаємо, що 21 листопада, після трьох днів перерви, Білорусь відновила експорт електроенергії до України. Трохи більше ніж через тиждень, імпорт електроенергії з Білорусі становив 900 МВт-год щогодини. Для порівняння, за тиждень до цього на рівні 415 МВт-год. 

Детальніше про те, як держава (не) готувалася до зими і як це вдарить по українцях, читайте у статті Юлії Самаєвої «Блекаут влади» на ZN.UA.