UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців не очікують змін у своєму добробуті у найближчі 12 місяців – опитування

Люди обережно оцінюють своє матеріальне становище. 

Переважна більшість українців не очікують економічного дива у найближчі 12 місяців – 46% співгромадян вважають, що рівень їхнього добробуту не зміниться. Такі дані наводить група "Рейтинг", посилаючись на власне дослідження, котре профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте також: П’ять українців потрапили у щорічний рейтинг мільярдерів Forbes

При цьому серед опитаних є оптимісти, котрі вважають, що їхні статки сильно зростуть. Так думає 2% громадян з усіх українських областей, переважно молодого віку (18-35 років).

У західних областях громадяни очікують, що їхній дохід у наступні 12 місяців:

Читайте також: Відразу три гравці очолили рейтинг найдорожчих футболістів світу

У центральних областях люди розраховують, що за рік їхній добробут:

Читайте також: Збірна України покращила позиції в оновленому рейтингу ФІФА

У південних областях на про своє матеріальне становище люди думають таким чином:

Читайте також: Дефіцит бюджету у березні: скільки грошей бракує попри рекордні збори податківців та митників

У східних областях громадяни про майбутні економічні спроможності своєї родини висловлюються так:

Раніше ми писали про те, що 23% українців вважають економічну ситуацію в країні сталою і такою, що взагалі не зміниться. 

Опитування було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту на кошти, виділені Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Опитування проводилося по всій території України (крім окупованих територій Криму і Донбасу) з 17 по 21 лютого 2024 року. Метод опитування – Computer Assisted Telephone Interviews (CATI) – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Всього було опитано n= 2,000 жителів України віком від 18 років і старше. Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні. Отримані дані опитування зважено за регіональним (область проживання та тип населеного пункту) та віковим показниками з використанням даних Державної служби статистики України на 1 січня 2022 року. На відміну від опитувань IRI в Україні до 2022 року, зважування за статтю не проводилося через нерівномірність тимчасової міграції за межі України.

Мобільні номери генерувалися випадковим чином спеціальним програмним забезпеченням з використанням 12 кодів трьох найбільших мобільних операторів України: КИЇВСТАР, VODAFONE Україна and LIFECELL. Кожен випадково згенерований номер містить однакову кількість кожного коду (050, 063, 066, 067, 068, 073, 093, 095, 096, 097, 098, 099).

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2.2%. Коефіцієнт досяжності респондентів – 14%. Сума відсотків відповідей у графіках та діаграмах може не дорівнювати 100% через округлення.