Сьогодні, 2 листопада, з 14.00 Білорусь розпочала постачання електроенергії до енергосистеми України потужністю 500 МВт, про це йдеться у повідомленні міністерства енергетики Республіки Білорусь.
За їхньою інформацією, постачання здійснюються за запитом української сторони у рамках контракту про надання аварійної допомоги, про довгострокові комерційні контракти (крім укладених раніше) у цьому випадку не йдеться.
На сайті Укренерго інформація про цю поставку відсутня. Втім джерела ZN.UA підтверджують, що електроенергія була надана Україні, через одночасний аварійний ремонт одразу трьох енергоблоків ДТЕК, який можна розцінювати як своєрідний спосіб компанії зекономити вугілля в умовах дефіциту. Нагадаємо, станом на кінець жовтня на складах українських ТЕС і ТЕЦ накопиченого вугілля було в чотири рази менше, за планову кількість.
Вартість поставленої з Білорусі електроенергії склала 80 дол. за МВт-годину, тобто на 30% дешевше, ніж дійсна ринкова ціна на внутрішньому українському ринку.
Своєю чергою у компанії "ДТЕК Енерго" назвали "спробою перекласти відповідальність за провальну енергетичну політику країни з чиновників на енергетиків та шахтарів".
"Компанія сприймає надумані звинувачення системного оператора як частину політичного тиску у відповідь на послідовну та принципову позицію щодо неприпустимості імпорту електроенергії з Росії та Білорусі", – заявила "ДТЕК Енерго".
Раніше повідомлялося, що Україна запросила аварійну допомогу зі Словаччини обсягом 100 МВт через Бурштинський енергоострів.