UA / RU
Підтримати ZN.ua

Без реформ «Нафтогаз» про IPO може тільки мріяти

Якщо НАК «Нафтогаз України» дійсно планує провести первинне розміщення акцій (IPO) на провідних світових біржах, їй доведеться виконувати вимоги нового законодавства США щодо стандартів прозорості.

Як заявила у коментарі кореспонденту DT.UA радник Комісії з безпеки та співробітництва в Європі Шеллі Хан (Shelly Heald Han), національний регулятор – Комісія з цінних паперів та бірж США – повинна не пізніше квітня дати офіційне роз’яснення застосуванню Акту Додда-Френка.

Попри сподівання окремих корпорацій на те, що роз’яснення регулятора пом’якшить нові вимоги до фінансової звітності, Ш.Хан впевнена, що «всі принципові моменти щодо забезпечення прозорості будуть збережені». Більше того, США працюватимуть над тим, щоб механізми, закладені в законі, були поширені на інші великі фондові біржі, зокрема в Лондоні й Токіо.

Це означає, що будь-яка видобувна компанія, яка захоче розмістити свої акції на американських фондових біржах, буде зобов’язана включити у річний звіт інформацію, пов’язану з будь-якими платежами самої компанії, її дочірніх підприємств чи інших афілійованих юридичних осіб, на користь уряду США чи іноземних урядів з метою комерційної розробки покладів нафти, газу або мінеральних ресурсів.

Така звітність включатиме вид і загальну суму платежів по кожному з проектів компанії-емітента, а також вид і загальну суму коштів, сплачених на користь уряду країн, де працює компанія.

Згідно з законом, термін «комерційна розробка родовищ нафти, природного газу чи мінеральних ресурсів» включає геологорозвідку, видобуток, переробку, експорт та інші суттєві дії щодо згаданих корисних копалин, а також отримання ліцензії на будь-який із видів цієї діяльності.

Нагадаємо, як заявив у вівторок, 1 березня, голова правління НАК «Нафтогаз України» Євген Бакулін під час Українського енергетичного форуму в Києві, компанія розраховує здійснити IPO в 2012-2013 роках. Він додав, що конкретні строки будуть оголошені після завершення підготовки до розміщення акцій.

Комісія з цінних паперів та бірж США є аналогом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України.