UA / RU
Підтримати ZN.ua

Без зернового коридору краще: Україна збільшила агроекспорт у новому сезоні

За словами Гетманцева, експорт агропродукції з України суттєво зріс.

За два місяці поточного маркетингового сезону, що стартував 1 липня, на Україну експортувала 4,52 млн тонн зернових та зернобобових культур, або на 14,1% більше у порівнянні з 2022/2023. Йдеться про 1,99 млн тонн пшениці (+74,9%) та 480 тис. тонн ячменю (+54,8%). Про це повідомив голова фінансового комітету парламенту Данило Гетьманцев.

"За липень-серпень 2023 року маємо кращу експорту позицію, ніж за аналогічний період минулого року, незважаючи на набагато гірші стартові передумови (у серпні минулого року запрацював морський "зерновий коридор", тоді як зараз постачання аграрної продукції до Чорного моря заблоковано)", – зазначив нардеп.

За його словами, експорт борошна становив 23,9 тис. тонн, або вдвічі більше, ніж минулого року.

Однак у грошовому вираженні обсяги поставок нижчі через, як пояснив Гетьманцев, менші світові ціни на зерно, ніж рік тому. Збір нового врожаю продовжується, додав парламентарій.

Читайте також: Путін веде цинічну гру, використовуючи зернову угоду – глава МЗС Німеччини

Як писало ZN.UA, після довгих дипломатичних маневрів, відмовок і обіцянок у Сочі нарешті зустрілися два «дорогі друзі» — президенти Туреччини та Росії Реджеп Ердоган і Володимир Путін. Обговорювали вони параметри поновлення зернової угоди, а також готовність Анкари стати посередником у переговорах між Києвом та Москвою. І хоча турецький лідер анонсував перед зустріччю «дуже важливе» повідомлення, за підсумками переговорів угоди про відновлення зернової угоди так і не було досягнуто. Докладно читайте у статті "Зернова угода по-новому? Чи піде Україна на поступки "дорогим друзям" Путіну та Ердогану".