Проблеми, які виникли в Україні при постачанні газу для населення, уряд повинен вирішити до початку квітня. Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Єрьоменко.
"Постачальники газу за спецобов'язками мусять дійти згоди з урядом. Бо жодного постачальника не влаштовує діюча схема, хоча причини вони називають різні. Голова НАК, зокрема, додає, що збереження діючої, але дещо оновленої системи спецобов'язків коштуватиме державі кожного року у період з 2018-го по 2022 р. (якщо так усе і залишити) по 50 млрд грн, тобто 200 млрд грн за чотири роки. Завелика ціна за збереження системи, яка лише провокує борги... Недержавні постачальники за PSO також незадоволені і кажуть, що НАК має маржу у 5%, а вони - лише 2,5%, хоча саме вони повинні доглядати за розподільними газомережами і постачати газ населенню. Цей загальний клубок проблем уряд повинен вирішити принаймні до початку квітня. На цьому наполягають Світовий банк і секретаріат Енергетичного співтовариства. Без цього перемовини з МВФ можуть і не відбутися", - пише автор.
Детально про реформування ринку газу читайте в матеріалі Алли Єрьоменко "Про недореформу ринку газу, PSO і зобов'язання Кабміну перед МВФ".