UA / RU
Підтримати ZN.ua

Без повноцінної пенсійної реформи в економіки не з'явиться довгостроковий ресурс

Експерти відзначають проблеми у сфері залучення і розміщення довгострокових ресурсів в Україні.

Для відновлення кредитної активності в економіці і здешевлення фінансових ресурсів уряду потрібно створити умови для "подовження" кредитів. Вирішенню цієї проблеми могла б посприяти реалізація повноцінної пенсійної реформи, яка в Україні відкладається з року в рік. Таку думку висловили опитані ZN.UA експерти.

"Проведення пенсійної реформи дасть поштовх розвитку пенсійних та інвестиційних фондів з довгим фінансовим ресурсом. Ці ресурси можуть піти на фінансування нашої економіки", - погоджується виконавчий директор НАБУ Сергій Мамедов.

"Тут (у сфері залучення та розміщення довгострокових ресурсів - ред.) справді, у банків проблема", - стверджує експерт UniCredit Bank Тантелі Ратувухері, порівнюючи "довгі" вкладення з дорогою з одностороннім рухом. "У державні папери з довшим терміном погашення вкладати можна. Але немає зворотної відповіді держави у вигляді забезпечення або гарантування довгих ресурсів банкам", - пояснює Ратувухері.

zn
Основні додаткові джерела ресурсів треба шукати у тіньовій економіці

"Подовжити" можна і кошти населення на банківських рахунках. Інструментом для цього могла б стати пенсійна реформа", - говорить начальник аналітичного відділу Альфа-Банку (Україна) Олексій Блінов.

"Попит на кредитні ресурси буде автоматично зростати, коли вони будуть дешевшати, а для цього потрібні "довгі гроші" в банківській системі. Вони з'являться лише після реального запровадження як мінімум двох накопичувальних рівнів пенсійної системи України", - каже голова Комітету економістів України Андрій Новак.

За його словами, аби домогтися зниження вартості кредитів до проведення пенсійної реформи - необхідно знижувати кредитні ризики для банків, підвищувати довіру до банківської системи, продовжувати політику на дедоларизацію і детінізацію економіки, сприяти розвитку безготівкових розрахунків, забезпечити належний захист прав кредиторів. !zn

Читайте також:

Експерти назвали основні причини високих кредитних ставок в Україні

За відсутності реформ російські кредити тільки відкладають і множать українські проблеми, - експерти