UA / RU
Підтримати ZN.ua

БЕБ підозрює у несплаті податків та торгівлі фальсифікатом великі мережі АЗС, за винятком заправок Коломойського

Розслідування продовжується.

Бюро економічної безпеки (БЕБ) підозрює в ухиленні від сплати податків та торгівлі фальсифікованою продукцією великі мережі автозаправних станцій, зокрема OKKO, WOG, Shell, SOCAR, KLO, AMIC, Glusco. При цьому до списку Бюро не потрапили АЗС олігарха Ігоря Коломойського, які працюють під брендами "Укрнафта", ANP та "Авіас". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ухвалу Шевченківського райсуду Києва, оприлюднене в Єдиному держреєстрі судових рішень 22 січня 2022 року.

"У ході досудового розслідування у кримінальному злочині встановлено, що невстановлені особи з метою подальшого збуту організували провадження з незаконного виготовлення палива, яке надалі реалізують юридичним та фізичним особам різних регіонів України... використовують у своїй діяльності мережі АЗС та нафтобази, через які реалізується неврахована кількість моторного бензину", - йдеться у тексті документа.

Видання зазначає, що у переліку Бюро немає АЗС, які афілійовані зі структурами олігарха Ігоря Коломойського, та на які припадає 20% (1650 АЗС) автозаправних станцій у країні.

У судовому документі згадується лише юрособа ПрАТ "Авіас-Плюс", що припинила ще в 2013 році, яка більш ніж 10 років не має відношення до нафтового бізнесу олігарха.

Цим судовим рішенням продовжено термін досудового розслідування за звинуваченням найбільших мереж АЗС на 12 місяців до січня 2023 року.

Читайте також: Ще одна велика мережа АЗС повідомила про закриття своїх заправок

На ринок АЗС, мабуть, чекають суттєві зміни. Коломойський може посилити свої ринкові позиції. Крім того, литовське паливо йде з ринку.

Українські мережі АЗС, які донедавна продавали литовський бензин та дизель, вже знайшли альтернативу – оператори планують збільшити імпорт нафтопродуктів із Білорусі, яка й зупинила транзит автопалива з Литви. Починаючи   з 7 лютого Білорусь блокуватиме перевезення залізничним транспортом нафтопродуктів, хімічних та мінеральних добрив, завантажених на станціях "Литовських залізниць".

На лютий середня вартість бензинів в Україні становитиме 30,84 грн/літр та дизпалива (ДП) – 28,3 грн/літр. Саме із цієї цифри вираховується гранична ціна реалізації пального на автозаправних станціях (АЗС) на початок лютого. Порівняно з кінцем січня   середня ціна на бензин збільшена на 1,59 грн/літр, на ДП – на 1,46 грн/літр.