Слідчі Бюро економічної безпеки України провели обшуки та вилучили обладнання на виробництві та складах підприємства, яке має ліцензію на офіційне виробництво тютюнових виробів, та водночас пов’язане із контрабандистом Вадимом Альперіним.
В БЕБ зазначили, що вилучили лінію для виробництва тютюнових виробів, на якій сигарети виготовляли незаконно.
«Детективи БЕБ встановили, що товариство-ліцензіат, спільно з підконтрольними компаніями нелегально виробляє та продає сигарети з підробленими марками акцизного податку», - обґрунтували свої дії в Бюро.
[pics_lr left="https://zn.ua/img/forall/u/531/85/photo_2024-05-28_11-13-05.jpg" ltitle="" right="https://zn.ua/img/forall/u/531/85/photo_2024-05-28_11-13-06.jpg" rtitle="undefined"]
Обладнання вилучили в рамках досудового розслідування у справах про ухилення від сплати податків, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, підробку марок акцизного податку та незаконне виготовлення та зберігання підакцизних товарів.
Відомого одеського контрабандиста Вадима Альперіна затримали та арештували у справі про незаконне виробництво сигарет у квітні. Його підозрюють в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, службовому підроблені, підробці марок акцизного податку, незаконному виготовленні та збуті підакцизних товарів. За даними слідства, нелегальні цигарки виробляли на підприємстві, що має ліцензію, однак фактичні об’єми виробленого були значно більшими, за задекларовані.
Два тижні тому журналіст Євген Плінський заявив, що БЕБ провів одночасні обшуки на всіх пʼяти тютюнових фабриках країни у справі про нелегальне виробництво сигарет.
Зазначимо, що на кінець 2023 року тіньовий обіг сигарет в Україні уже покривав чверть ринку, що є максимумом в історії. Понад 48% тіньового сектору тютюнового ринку складає продукція без марок акцизного податку, маркована для продажу в магазинах Duty Free або для експорту, а ще 45,5% – це підроблені тютюнові вироби. При цьому більшість нелегальних тютюнових виробів продають в кіосках і магазинах.