У законодавстві слід передбачити існування такого виду 3, з яких вкладникам не можна було б достроково знімати кошти. Таку думку в коментарях ZN.UA висловив заступник голови правління «Ощадбанку» Антон Тютюн.
«Як наслідок, банки встановлювали б більш високі процентні ставки, - говорить фінансист. - Це дало б і клієнтам, і банкам додатковий вибір у збереженні коштів».
Разом з тим, говорячи про гіпотетичний перегляд правил дострокового зняття депозитів, аналітик «Укрсоцбанку» Оксана Брусенський акцентує, що не можна застосовувати заходи, які відлякують вкладників, без додаткових стимулюючих заходів.
«Банки і так використовують інструменти можливого дострокового зняття депозиту, які визначаються договором. Вони дозволяють як банку планувати (свою роботу - ред), так і клієнтові, не відлякуючи тим самим останнього», - вважає фахівець.
Нагадаємо, що наприкінці серпня адміністративна рада Фонду гарантування вкладів прийняла рішення про збільшення розміру максимальної гарантованої суми відшкодування за вкладами в збанкрутілих банках з 150 тис. грн до 200 тис. грн.
Більше чітатйте в матеріалі "Осінні заощадження: як зберегти і примножити?" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".
Читайте також:
Кредитним спілкам заборонять залучати депозити
НБУ стимулює банки менше залучати валютних депозитів
НБУ: Вкладники повинні більш відповідально вибирати банки