Встановлення багатьма банками більш високих ставок за короткостроковими депозитами, ніж за довгостроковими, є неприродним. Таку думку висловила заступник голови правління "Сбербанку Росії" Ірина Князєва.
"Це - абсурд. Кожен другий з двадцятки (ТОП - 20 банків, - ред.) має таку тенденцію останні три роки. Мені кажуть, що по-іншому не можна... Можна", - підкреслила банкір.
При цьому перший заступник голови правління "Укргазбанку" Станіслав Шлапак додав, що банкам не вистачає довгострокового ресурсу для розвитку економіки. Як наслідок терміновості залученого фондування і виданих кредитів виникає різниця.
На думку директора департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександра Дубихвоста, одним з вірогідних рішень для ринку могло б бути встановлення більших внесків до Фонду гарантування вкладів за короткостроковими депозитами, ніж довгостроковими. "Давайте виносити це на НАБУ і пропонувати. Я думаю, що Фонд (гарантування вкладів) відкритий до діалогу", - зазначив представник центробанку.
При цьому заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізосіб Сергій Ісютін зазначив, що у фонді готові до дискусій з учасниками ринку, але пропонують все ж почекати, щоб остаточно утвердилася практика диференційованих внесків (залежно від прибутковості і валюти), яку нещодавно було введено. "Ми хотіли хоча б до кінця року подивитися на результат і вже тоді ще щось пропонувати. Не хочеться, щоб ми зараз робили якісь різкі рухи, смикали ринок, тому що ми всі розуміємо, що ми в одному човні", - підсумував Ісютін. !zn
Читайте також:
"Пільгові" депозити з індивідуальними ставками під держгарантію не підпадають
Українці в 16 разів більше розмістили заощаджень на гривневих депозитах, ніж на валютних, - НБУ
Гарантії за валютними депозитами скасовувати не будуть, - Фонд гарантування вкладів