Гривня до кінця поточного року, найімовірніше, ослабне до межах 29 грн за долар. На курс будуть тиснути зростання випадків захворювань COVID-19 і посилення карантинних обмежень. Про це йдеться в опитуванні Інтерфаксу-Україна українських банкірів.
"Перспективи поширення епідемії та посилення карантинних заходів як в Україні, так і в країнах-торговельних партнерах, є зараз важливим фактором невизначеності. (...) До кінця року не виключене зростання до 29,00 грн/$1, але з оглядкою на те, буде, чи ні, введено жорсткий карантин і які будуть економічні наслідки ", - зазначив директор департаменту казначейства і фондових ринків Правекс Банку Артем Красовський.
На думку експертів, зміцнення гривні в листопаді було викликано загальним падінням долара на тлі виборів в США. Відповідно, після виборів долар почне зростати.
Експерти відзначають, що Нацбанк продовжує політику стримування валютних коливань і далі буде впливати на ринок продаючи і купуючи валюту.
За оцінками головного менеджера з макроекономічного аналізу Райффайзен банку Аваль Сергія Колодія, до кінця року курс буде в інтервалі 28,5-29,0 грн/$1, а середньорічний курс складе близько 26,8 грн/$1.
"Глобальних змін ми не очікуємо: нерезиденти продовжать виходити з ОВДП, а компанії і банки з іноземним капіталом - виплачувати відстрочені дивіденди за 2019 й; цінова динаміка на основні експортні товари залишиться сприятливою; перспективи введення часткового або повного локдауна залишаються високими", - пояснив експерт.
Нагадаємо, що в проекті державного бюджету на 2021 рік закладається курс близько 29 грн/1 $.
Раніше Нацбанк заявив, що не очікує суттєвих валютних коливань. Однак високі ризики для економіки в цілому зберігаються, перш за все, через пандемію.
У свою чергу Мінекономіки очікується середньорічний курс гривні до долара 27 грн/$.