Курс гривні після ослаблення в кінці березня зміцниться в другому кварталі за рахунок зростання продажу валюти аграріями перед початком польових робіт, до такої думки схиляється більшість банкірів, опитаних агентством «Інтерфакс-Україна».
Так, на думку начальника аналітичного відділу Альфа Банку Олексія Блінова, у другому кварталі курс гривні до долара очікується в межах 27-28 грн/$1, з помірним вектором руху в бік тимчасового зміцнення.
«Додатковий позитивний фон для гривні може бути створений активними переговорами з МВФ щодо першого перегляду чинної програми SBA і прискоренням темпів вакцинації населення», - зазначає аналітик Райффайзен банку Аваль Сергій Колодій.
Подібну думку висловив директор департаменту ризик-менеджменту Аккордбанка Микола Войтків, який прогнозує ревальвацію курсу гривні з перспективою зміцнення до 27,00 грн/$1.
«З огляду на збереження високих цін на основні товарні позиції українського експорту, початок посівної кампанії (сезонний фактор збільшення продажів валюти з боку агробізнесу), наявність інтересу до вкладень в ОВДП з боку нерезидентів, я не очікую зростання курсу вище 28 грн/$1», - пояснив він.
Як вважає радник голови правління Кредитвест банку Василь Невмержицький, ситуативний дисбаланс між попитом і пропозицією викличе ще не одну хвилю девальвації гривні, але в цілому більшість чинників дає підстави прогнозувати зміцнення нацвалюти як мінімум до осені.
«Головним чином мова йде про приплив іноземного капіталу за рахунок відкриття ринку землі, програми приватизації, легалізації грального бізнесу, залучення інвесторів в частині розробки родовищ корисних копалин», - зазначив Невмержицький.
За його словами, є всі підстави вважати, що попит нерезидентів на ОВДП відновиться, що забезпечить стабільний додатковий обсяг пропозиції валюти на міжбанку і, в свою чергу, посприяє зміцненню гривні в другому кварталі до 27,3-27,5 грн/$1, навіть з урахуванням інтервенцій НБУ з викупу надлишкової пропозиції в резерви.
Директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін також прогнозує невелике укріплення курсу гривні.
«Погіршення ситуації з коронавірусом, негативні сигнали від МВФ поки не вплинули на курсову стабільність. Навпаки, ми бачимо, що тренд розвертається в бік зміцнення гривні на тлі активного продажу валюти аграріями для підготовки до посівної компанії. За нашими прогнозами, курсовий коридор на другий квартал 2021 року - 27,50-28 грн/$1», - зазначив експерт.
Він додав, що іноземці як і раніше цікавляться українським держборгом, незважаючи на зменшення обсягів. За його словами, нерезиденти реінвестують кошти в нові випуски ОВДП за рахунок колишніх погашень.
Раніше повідомлялося про те, що НБУ за березень поповнив резерви всього на 50 млн доларів.