Банкір: Складні активи «Укргазбанку» перебувають у віданні міноритарних акціонерів
Запитувані «Укргазбанком» в уряду мільярди гривень у капітал необхідні для формування резервів під кредити, які були видані структурам, що пов'язані з міноритарними акціонерами. Про це заявив екс-голова правління банку Олександр Морозов на круглому столі «Роль держави в фінансовому секторі: якою їй бути?», Який організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня».
Запитувані «Укргазбанком» в уряду мільярди гривень у капітал необхідні для формування резервів під кредити, які були видані структурам, що пов'язані з міноритарними акціонерами. Про це заявив екс-голова правління банку Олександр Морозов на круглому столі «Роль держави в фінансовому секторі: якою їй бути?», Який організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня». «Немає великого секрету, що всі складні активи «Укргазбанку» перебувають у віданні міноритарних акціонерів (В. Горбаль та А. Омельяненко - Ред.). Відсутність домовленостей між міноритарними акціонерами і новим складом Міністерства фінансів призвело до того, що за кредитами і активами, які були пов'язані з будівельними майданчиками, не приймалося жодних рішень. А це не покращує ситуацію з активами - тобто на будівельних майданчиках нічого не відбувається і ніякі інвестори ними не цікавляться. Тому, перш за все, необхідно формувати резерви під кредити, за якими нараховані відсотки, які ніколи не будуть погашені», - спрогнозував Морозов.
Розповідаючи про свою роботу в «Укргазбанку», банкір зазначив, що при ньому піднімалося питання про створення нових фінансових інструментів, які б дозволили «хоча б десь залишити активи, які виявилися неліквідними». «Практично в усіх трьох [рекапіталізірованніх] банках мова йшла про одні й ті ж активи - будівельних майданчиках під різного роду проекти: бізнес-центри, житлові будинки, які на початку 2008 р. оцінювалися як «золоті», а до середини 2008 р. взагалі нічого не коштували. Але всім було зрозуміло, що певний період часу потрібно почекати і коректно їх заморозити», - зазначив банкір.
Говорячи ж, зокрема, про перспективи «Родовід банку», А. Морозов не виключив сценарій, при якому весь кредитний портфель даної фінустанови стане проблемним.
«Що відбувається, коли банк не кредитує? Гарні кредити гасяться, і якщо банк не видає нові хороші кредити і якщо в банку є тимчасова адміністрація, портфель весь час ужимається до поганого. Тому зрозуміло, що якщо банк не буде працювати, то ці 80% [проблемних кредитів] в найближчий же час переростуть у 100%. Іншого шляху немає», - спрогнозував експерт.