Про це у коментарі ZN.UA сказав Дмитро Золотько, заступник голови правління - скарбник "Дочірнього банку "Сбербанку Росії".
«Сьогодні, коли світові фондові ринки перебувають у стані шоку, впевнено прогнозувати подальший розвиток подій важко. Звісно, хотілося б сподіватися, що оперативні та рішучі дії регуляторів допоможуть запобігти сповзанню світової економіки в другу хвилю кризи, але проблема в тому, що події, які відбуваються тепер, унікальні, й готових рецептів просто немає», - зазначив банкір.
«Боргове навантаження США і зниження рейтингу найбільшої світової економіки неприємні самі по собі, однак, на мій погляд, більшу загрозу становить поширення паніки серед інвесторів на борговий ринок Європи, який і до того перебував у не найкращому стані. ЄЦБ вживає превентивних заходів, оголосивши про намір розпочати викуповувати державні боргові папери країн єврозони. Але чи буде цього достатньо - запитання», - сказав Д. Золотько.
На його думку, вплив подій на світових фінансових ринках на Україну буде залежати від того, чи пошириться паніка на сировинних ринках. «Після першої реакції в понеділок ринки нафти й металів відновилися, що дає надію на успішний результат. Водночас восени можуть бути певні складнощі з державними запозиченнями внаслідок загальної поганої кон’юнктури на боргових ринках. Отже, для України зростає значення продовження співробітництва із МВФ», - зазначив скарбник "Дочірнього банку "Сбербанку Росії".
Детальніше про можливі сценарії розвитку ситуації для світових ринків, України та її громадян читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».