Як наголосив банкір, за нинішніх реалій, темпи зростання кредитного портфелю банків не можуть дуже суттєво перевищувати темпи зростання економіки.
«Чи можна сказати, що українська економіка перекредитована? Якщо б кредитний портфель був якісний, то співвідношення кредитів до ВВП на рівні 70-75% - це високий показник. Але беручи до уваги, що значна частина позик - 30-40% - є проблемними, очевидно, що в економіці не вистачає грошей», - констатував фінансист.
В.Лавренчук нагадав, що до кінця червня 2012 року європейські банки повинні майже удвічі збільшити свій капітал. З огляду ж на нестачу ресурсу, деякі фінустанови вимушені скорочувати активи. Такий статус-кво, безумовно, впливає й на Україну. Однак найбільші банки з іноземним капіталом чітко задекларували довгостроковість стратегій розвитку на місцевому ринку.
«Міжнародні банки не будуть такими агресивними, а можливо, навіть і зменшать частку в тих чи інших сегментах. Я би сказав, що зміна цієї поведінки не є стратегічна, а є тактична. Тому що треба виконати норматив [щодо збільшення капіталу]», - підкреслив банкір.