UA / RU
Підтримати ZN.ua

Банки скаржаться, що покарати суддів практично не реально

Першочерговим кроком у протидії корупції серед суддів є удосконалення законодавства та реальне притягнення суддів до відповідальності і забезпечення їх покарання.

В Україні притягнути до відповідальності суддю за сумнівні рішення занадто складно. Свідченням же фактичної «недоторканності» служителів Феміди є мізерний відсоток реальних покарань за винесення завідомо неправосудних вироків, рішень, ухвал чи постанов.

Таку думку в коментарях ZN.UA висловив старший радник «Альфа-Банку (Україна)» Роман Шпек.

«З одного боку, неефективна система відповідальності суддів дозволяє їм уникати відповідальності за порушення присяги, законів. З іншого - фактично, створено умови для тиску на суддів з боку самих суб'єктів і різними способами. Суди залишаються залежними від виконавчої влади в питаннях фінансового, матеріально-технічного і соціального характеру», - зазначив Шпек.

На думку експерта, першочерговим кроком у протидії корупції серед суддів є удосконалення законодавства та реальне притягнення суддів до відповідальності і забезпечення їх покарання.

«На нашу думку, проблема полягає не в збільшенні обсягу і жорстокості покарання для суддів, які вчинили корупційні злочини, а в збільшенні прозорості та відкритості судової системи», - підкреслив Шпек. !zn

Читайте також:

В Україні з'явиться бюро з розслідування злочинів чиновників, суддів і міліціонерів