«З метою впровадження в Україні цивілізованих норм і правил досудового врегулювання подібних проблем, асоціація УКБС на своєму засіданні 5 квітня 2011 вирішила утворити в якості неформального інституту Клуб кредиторів», - йдеться у прес-релізі банківського об'єднання.
Банкіри відзначають, що необхідність створення такого інституту назріла внаслідок зростання проблем з дебіторами-юридичними особами, які отримали кредити і виявилися не в змозі своєчасно та в повному обсязі обслуговувати свої зобов'язання. Тому головною метою діяльності Клубу кредиторів буде «захист законних прав та інтересів засновників і вкладників кредитних установ, що входять до Клубу».
Так, Клуб кредиторів буде збиратися щоразу за заявою одного з банків у разі виникнення проблемних питань із позичальником, який не обслуговує власні кредитні зобов'язання.
Від боржника буде вимагатися протягом 20 днів підготувати бізнес-план з пропозицією про відновлення обслуговування кредитних зобов'язань регулярно і в повному обсязі, або проханням про реструктуризацію останніх у нові кредитні угоди. Після укладення спільного протоколу про врегулювання боржник підписує двосторонні угоди з кожним із членів Клубу. Клуб очікує, що на узгоджених принципах і засадах буде укладено відповідні угоди з іншими кредиторами, які не заявилися як члени Клубу.
«Досудове врегулювання проблемних питань у відносинах банків і позичальників-юридичних осіб через механізм клубу кредиторів є сучасним і ефективним способом їх врегулювання, який заощадить значні кошти і час сторін, врятує вкладників кредитних установ від можливих втрат від проблемних активів.
Нагадаємо, раніше "Дзеркало тижня" склало "Рейтинг 25 найбільш скандальних боржників України". Його очолили Олександр Савчук, президент і співвласник ВАТ «Азовмаш», співвласники і бенефіціарії НК «Альфа-нафта», а також Ігор Єремєєв, співвласник групи «Континіум». Далі в рейтингу йдуть Дмитро Фірташ і власники групи «Приват» (детальніше про рейтинг читайте в номері ДТ №35 від 24 вересня 2010 року).