3, пише видання "Вести".
Як зазначає видання, досі у банків не було єдиного підходу в цьому питанні. Одні банки продовжують нараховувати відсотки за вкладом аж до закінчення терміну його розміщення (або до дати витребування вкладу спадкоємцем). А інші припиняють нарахування ставки відразу після отримання документів, що підтверджують факт смерті вкладника.
Звичайно фінансисти дізнаються про смерть вкладника, коли за грошима зі свідоцтвами про смерть приходять спадкоємці: вони заявляють про свої права на депозит і починають оформляти спадкування (займає близько півроку, весь цей час гроші залишаються на рахунку).
Юристи пояснюють неоднозначний підхід до виплат відсотків відсутністю чіткого юридичного формулювання у чинному законодавстві та різними трактуваннями Цивільного кодексу. Фінансисти роблять усе, щоб менше платити за депозитами, і наживаються навіть на мертвих. В результаті спадкоємцям доводиться через суд змушувати банки виплачувати відсотки за весь термін розміщення коштів.
Дотепер у судів місцевого значення не було єдиної позиції у таких справах: одні вимагали від банків нарахувати відсотки на весь термін дії вкладу покійного, інші - лише до моменту смерті.
Тепер суди будуть зобов'язані виносити рішення на користь громадян - змушувати банки виплачувати відсотки за весь термін розміщення грошей. !zn
Читайте також:
Збанкрутілих банківських боржників звільнили від стягнення застави
Українців при розлученні можуть змусити ділити кредити на два
НБУ посилив умови залучення валютних депозитів
Банки понесуть покарання за несвоєчасне повернення депозитів