Швейцарські банки UBS і Credit Suisse сподіваються отримати хороші прибутки за рахунок нового 3 процесу в Росії. Зокрема, ці дві фінустанови висловили готовність консультувати Москву у питанні продажу державних часток банку "ВТБ", а також нафтової компанії "Башнефть" і виробника алмазів "Алроса".
Про це повідомляє німецьке видання Frankfurter Allgemeine з посиланням на свої джерела, додаючи, що про допомогу до швейцарських банків звернулося міністерство економічного розвитку Росії. При цьому швейцарські банкіри уточнили, що готові консультувати Москву, але за умови, що це не буде суперечити санкціям. Швейцарія хоч і не входить до ЄС, однак підтримує економічний тиск на Кремль, який союз почав чинити після анексії Криму і початку війни в Донбасі.
За даними видання, окрім того свою допомогу Москві запропонував італійський банк Unicredit. Загалом, російське міністерство зверталося із запитом до кількох американських банків, серед яких Goldman Sachs JP Morgan, Bank of America Merrill Lynch, Citi і Morgan Stanley. Але вони поки не відповіли.
Тим часом, видання Bloomberg писало, що західні інвестори не повірили намірам Путіна запустити приватизацію. Жорж Оге з State Street Global Advisors вважає, що інтерес до приватизації держактивів РФ, швидше за все, буде виходити від Китаю і, можливо, від деяких російських олігархів. Раніше газета The Financial Times писала, щоприватизація "Роснефті" може врятувати владу Путіна.
Видання Die Welt писало, що у Росії є півтора роки до банкрутства. За словами голови інвестиційного фонду Hermitage Capital Білла Браудера, крах російської економіки станеться через 18 місяців, якщо Кремль не помириться із Заходом і не доб'ється скасування санкцій.