Центробанк Росії рекомендував невеликим банкам, які працюють з платіжними системами не безпосередньо, а через великі банки-спонсори, додатково знайти запасних спонсорів, які могли б обслуговувати їх карти. Про це пише "Медуза".
Наголошується, що це стало б у нагоді у випадку відключення нинішнього банку-спонсора від міжнародних платіжних систем.
Найбільшими банками-спонсорами на російському ринку є РНКО "Платежний центр", "Уралсиб", ВТБ, Росбанк, Промсвязьбанк.
ЦБ страхується не тільки від краху банків-спонсорів, але і від можливих санкцій, які загрожують відключенням від спонсора Visa і Mastercard, як відбувалося в 2014 і 2015 роках, вважають кілька банкірів.
Як відомо, США на початку 2019 року має намір ввести новий пакет "жорстких" санкцій щодо Росії, оскільки РФ відмовилася відповісти на вимогу дати гарантії незастосування хімзброї.
Також повідомлялося, що СШВ і Європа можуть серйозно посилити існуючі санкції або ж ввести ряд нових обмежувальних заходів проти Росії після захоплення українських моряків і кораблів біля Керченської протоки.
Раніше, 8 листопада, США розширили санкції проти Росії за анексію Криму і війну в Донбасі. У санкційний список потрапили три фізичних і дев'ять юридичних осіб.
20 вересня президент США Дональд Трамп підписав указ про посилення режиму санкцій проти Росії. В санкційний список потрапили 33 фізичних та юридичних осіб. Указ передбачає блокування власності і активів, і заборона на будь-які фінансові операції з особами, пов'язаними з російськими властями у відповідності з положеннями CAATSA.