UA / RU
Підтримати ZN.ua

Банки просять НБУ і Мінфін зупинити програму пільгового кредитування бізнесу

Грошима держпрограми користуються підприємства, яким не потрібна допомога.

Дванадцять міжнародних банків, які працюють в Україні, направили лист до Національного банку і Міністерства фінансів, в якому просять "обмежити реалізацію програми" Доступні кредити 5-7-9% ". Про це йдеться в статті ЕП.

На думку банкірів, бюджетні кошти витрачаються на підтримку бізнесу, що постраждав від карантину і не на фінансування інвестиційних проектів, а на поповнення оборотних коштів платоспроможного бізнесу.

Іншими словами, гроші пільгових кредитів витрачаються не за призначенням, а виграють від цього стійкі і цілком платоспроможні підприємства.

"Якщо за даними" Райффайзен Банку "скласти типовий портрет учасника програми, то це буде діюче підприємство сільського господарства, яке отримало антикризовий кредит або рефінансування. В основному подібні підприємства є досить стійкими, не зазнали значних втрат від згортання ділової активності в 2020 році і намагаються легально зменшити витрати від фінансової діяльності ", - наголошується в листі.

Банкіри відзначають, що якщо залишити програму працювати і далі, то вона буде нести ряд ризиків як для самих позичальників, так і для економіки в цілому.

Читайте також: Бізнес-омбудсмен зафіксував рекордну кількість скарг за три роки

Станом на 1 липня державні та комерційні банки видали 1795 кредитів на суму 4,27 млрд грн за державними гарантіями на портфельної основі за програмою підтримки мікро, малого і середнього бізнесу.