За останні дванадцять місяців обсяг стягнення інвестиційної нерухомості в банківській сфері виріс на 17,4% (+2,6 млрд грн). Про це повідомила заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова, яка оскаржила у суді своє відсторонення від посади, пише FinClub.
"Протягом 2017-2018 років серед банків склалася тенденція щодо активного стягнення та прийому на баланс заставленого майна. Насправді це викликає нашу стурбованість, оскільки банки перетворюються в компанії з управління активами. Нерухомість, що приймається ними на баланс, не приносить процентного доходу, що дає кеш-флоу тільки після реалізації. Більш того, банки несуть витрати на управління цими об'єктами", - зазначила Рожкова.
За даними НБУ, за останній рік більше вього застав стягнули "ВТБ Банк" (3,7 млрд грн або 35,4% від чистих активів), "Альфа-Банк" (2,1 млрд грн, або 4,4%), а також "Укрсоцбанк" (1,56 млрд грн або 6,2%).
Заступник голови НБУ додала, що в цьому списку є і невеликі банки, в яких менші суми, але частка цих застав в активах дуже істотна.
Раніше Рожкова розповіла про результати реструктуризації валютних іпотек. Так, більшість українських банків вже провели реструктуризацію валютних кредитів громадян на купівлю житла, при цьому не врегульованими залишаються борги по кредитах на бізнес та інші цілі під заставу нерухомості.