Нацбанк із 3 червня підвищив облікову ставку з 10% до 25%. Як результат, цілком очікувано, банки почали поступово піднімати ставки за депозитами. На даний момент деякі невеликі банки пропонують уже 17-18% річних за терміновими депозитами. Як пише РБК з посиланням на роз'яснення НБУ, є низка умов, на які необхідно звертати увагу.
Умови за процентною ставкою
Необхідно уточнити повну відсоткову ставку, оскільки вона може відрізнятись залежно від терміну вкладу. Плюс, при розрахунку доходів за вкладом слід враховувати сплату податків на доходи, отримані від депозиту, зокрема:
- податок на доходи фізичних осіб – 18% від суми нарахованих відсотків;
- військовий збір – 1,5% від суми нарахованих відсотків;
- умови поповнення депозиту.
Також слід пам'ятати, що банк може запропонувати вкладнику різні умови поповнення депозиту:
- визначити максимальний чи мінімальний розмір суми поповнення;
- встановити термін, протягом якого може здійснюватись поповнення. Наприклад, депозит відкритий на 12 місяців, а поповнення можливе протягом перших 8 місяців із моменту першого внесення коштів на рахунок;
- не встановлювати обмежень за розміром та строками поповнення.
Умовами договору може бути не передбачено можливості поповнювати депозит.
Як отримувати відсотки за вкладом:
- відсотки можуть надходити на поточний рахунок щомісяця або щокварталу, або
- відсотки можуть залишатися на депозитному рахунку. Так відбувається капіталізація. Тобто вкладник отримуватиме відсотки на раніше нараховані відсотки.
Також при оформленні депозиту варто звернути увагу на:
- термін дії депозиту;
- наявність додаткових комісій;
- умови автопролонгації. Автопролонганція – це автоматичне продовження строку дії договору банківського вкладу (депозиту).
"Уважно читайте депозитний договір перед підписанням та перевірте всі вищезгадані ключові моменти умов депозиту", - зазначили у НБУ.
Національний банк різко підвищив облікову ставку із 10% до 25%. Це сприятиме стабільності курсу гривні, захистить доходи та заощадження громадян від знецінення.