UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байдену доведеться обирати між поганим або жахливим варіантом аби знизити ціни на нафту - NYT

Візит американського президента в Саудівську Аравію навряд чи допоможе знизити ціни на нафту. А потенційні експортери нафти Іран та Венесуела є принциповими противниками США.

Нафтове ембарго накладене на Російську Федерацію, сколихнуло світовий ринок і змушує західні країни значно підвищувати вартість на пальне. В США занепокоєні ростом цін, і вже зараз шукають варіанти вирішення паливної кризи. Проте гарних альтернатив для адміністрації Байдена насправді вже немає, пише The New York Times.

«На жаль, є лише погані варіанти. І будь-які альтернативні варіанти, напевно, гірші, ніж просити саудівців збільшити видобуток» - заявив ексміністр енергетики США Білл Річардсон.

Саудівська Аравія, яка має найбільше вільних виробничих потужностей, готових до використання, не може самостійно швидко знизити ціни, вважають експерти.

Водночас Іран та Венесуела, які також могли б збільшити видобуток «чорного золота» є принциповими противниками Сполучених Штатів. Будь-які угоди між цими країнами, змусили б піти США на поступки з питань ядерне збагачення та демократичних реформ, щоб було б вельми ризиковано для Байдена. Адже більшість республіканців і навіть деякі демократи виступають проти компромісів з лідерами цих країн.

Читайте також: Російська нафта продовжує прибувати до США, незважаючи на санкції – The Wall Street Journal

Ще одним варіантом для Сполучних Штатів є збільшення внутрішнього видобутку нафти і газу, а також пом'якшення правила будівництва трубопроводів, аби збільшити постачання палива з Канади. Та попри опір захисників навколишнього середовища та всіх докладених зусиль по боротьбі зі зміною клімату, ці кроки матимуть результат тільки у довгостроковій перспективі. 

«Експерти із зовнішньої політики кажуть, що хоча енергетичні кризи під час війни неминучі, вони завжди здаються несподіваними для адміністрацій, які зазвичай не готові до наступної кризи», - йдеться у статті.

На думку радника експрезидента США Барака Обами Джейсона Бордоффа, в країні має бути розроблений довгостроковий план для подолання енергетичної залежності, аби краще підготувати країну до «наступної неминучої нафтової кризи».

Тим часом на тлі останніх заяв, щодо збільшення видобутку нафти в Саудівській Аравії, вартість палива все ж таки зменшується.