UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден підписав закон про заборону обміну спецправ запозичення для Росії та Білорусі

Спеціальні права запозичення (SDR) — це міжнародний резервний актив, що емітується МВФ і існує лише в безготівковій формі у вигляді записів на банківських рахунках.

У понеділок Джо Байден підписав закон «Про заборону обміну SDR Росії та Білорусі», який забороняє американському Міністерству фінансів брати участь в операціях, пов’язаних з обміном спеціальних прав запозичення, якими володіють ці дві країни. Законодавчий акт також вимагає від Казначейства вживати заходів проти фінансової допомоги Росії чи Білорусі, йдеться на сайті Конгресу США. 

Читайте також: Країни ЄС досягли попередньої угоди щодо восьмого пакету санкцій проти РФ

SDR (special drawing rights, спеціальні права запозичення)  — це міжнародний резервний актив, який емітується  Міжнародним валютним фондом на основі внесків країн-членів МВФ. Їх можна обмінювати між країнами-членами, а також обмінювати на валюту. Існує лише в безготівковій формі у вигляді записів на банківських рахунках.

“Міністерство фінансів має також рішуче виступати за те, щоб країни-члени МВФ заборонили операції, пов’язані з обміном та скерувати представників США до кожної міжнародної фінансової установи, щоб протистояти наданню фінансової допомоги Росії чи Білорусі, за винятком вирішення основних життєвих потреб свого цивільного населення”, – уточнюють у Конгресі.

Читайте також: Санкції не допомогли: економіка України скорочується у вісім разів швидше, ніж у Росії – Світовий банк

Положення законопроєкту будуть чинними до п’яти років після набрання чинності або через 30 днів після того, як Байден доповість Конгресу про те, що уряди обох згаданих країн припинили дестабілізаційну діяльність, спрямовану на суверенітеті територіальну цілісність України.

“Президент також може відмовитися від положень, повідомивши Конгресу, що це відповідає національним інтересам Сполучених Штатів”, – йдеться в поясненні.

Нагадаємо, СПЗ були створені МВФ в 1969 році, коли світова спільнота вирішила створити резервні активи під протекцією МВФ. Основна мета створення: подолання парадоксу Тріффіна — протиріччя між міжнародним характером використання і національною природою валют.

Нагадаємо, Україна звернеться до МВФ за фінансуванням у рамках програми Rapid Financing Instrument.