Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю Хмельницькій облдержтелерадіокомпанії.
«Дехто запитує, чому не звернутися до суду? Добре, ми звернемося до суду, і почнеться судовий процес. Судячи з практики, це мінімум рік. Але цей рік ми платитимемо за газ існуючу високу ціну і будемо чекати на рішення суду. А якщо рішення суду буде не на нашу користь? Може таке бути? Які тоді у нас залишаться аргументи?», - додав прем'єр.
«Варіант судового рішення залишається. Ми його не закриваємо. Якщо ми не домовимося, то у нас просто не буде іншої можливості», - сказав він.
У той же час він традиційно висловив упевненість, що Києву все-таки вдасться домовитися з Росією щодо перегляду газових контрактів і домогтися зниження ціни на газ.
ZN.UA: Нагадаємо, в одному з останніх номерів газети "Дзеркала тижня. Україна" колишній представник "Нафтогазу" в суді у справі Тимошенко адвокат Ігор Кость написав, що для зниження ціни на газ потрібно було всього лише почати процес у Стокгольмі ще у 2010 році.
За його словами, всім фахівцям було зрозуміло, що слід було хоча б почати процедуру арбітражного врегулювання суперечки щодо ціни на газ в Арбітражному інституті Торгової палати м.Стокгольма (як це, до речі, на сьогодні вже давно зробили деякі європейські компанії). При цьому, що важливо, ніхто не говорив, що всі спроби дійти згоди щодо зниження ціни газу у добровільному порядку треба було облишити.
На переконання І.Костя, саме на це розраховувала екс-прем'єр Ю.Тимошенко, кажучи, що контракти від 19 січня 2009-го укладалися на таких умовах всього на рік, щоб отримати перепочинок і за цей час домовитися про інші, більш вигідні для України і «Нафтогазу», умови, або, якщо це не вдасться, то розірвати контракти.
«Що заважало Україні піти саме таким (арбітражним) шляхом? - пише адвокат. - Адже не було ніякого ризику: почавши ще у 2010 році арбітражне врегулювання ціни газу з «Газпромом», на сьогодні ми, можливо, мали б іншу (нижчу) ціну, проте ні в якому разі не більш високу».