Прем'єр-міністр України Микола Азаров наголошує на необхідності зміни механізмів державної підтримки виробництва молока в Україні.
Про це він заявив на відкритті засідання Кабінету міністрів у середу, 29 лютого, коментуючи зниження закупівельних цін на молоко.
Зокрема прем'єр звернув увагу, що, незважаючи на зменшення закупівельних цін, ціни на молокопродукти у магазинах не показали відповідного зниження. За словами Азарова, через таку ситуацію сім'ї, які утримують корів, стали втрачати від 30 до 70 коп. на літрі молока. А це, каже він, - відчутний удар по сімейним бюджетам і одночасно втрата зацікавленості тримати корів, оскільки доходи не покривають витрати. Продовження такої тенденції, попередив Азаров, загрожує тим, що селяни почнуть "скидати" поголів'я, що «абсолютно неприйнятно».
«Взагалі я вважаю, настав час переглянути підходи до державної підтримки молочного тваринництва. Дотації на літр молока повинні отримувати самі люди, у власні руки...Порядок має бути простий: здав молоко - отримав підтвердження його якості - отримав квитанцію - і в кінці місяця отримав гроші», - сказав прем'єр.
«Тому доручаю Миколі Володимировичу Присяжнюку терміново розробити механізм цільової, адресної дотації з наявних бюджетних ресурсів селянам-виробникам молока, які зазнають економічно необґрунтованих збитків», - повідомив Азаров.
Також він доручив Міністерству аграрної політики і продовольства, Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Міністерству фінансів розробити «простий, зрозумілий і абсолютно прозорий» механізм дотацій, коли гроші «без всякої бюрократичної тяганини, чітко у термін потрапляють селянину в руки». !zn
Читайте також:
У Києві встановлять автомати, що продають свіже молоко
Українці споживають майже у три рази менше річної норми молока
Експеримент з «молочними» дотаціями ще більше ускладнив ситуацію в галузі
Новий механізм дотацій призвів до нетипового зниження закупівельних цін на молоко
У Київській обл. цілий район виробляє молока менше, ніж раніше - одне підприємство
Закупівельні ціни на молоко наблизилися до стелі
У Київській області масово скуповують корів