У найближчі кілька років уряд має намір повністю забезпечити країну овочами та фруктами українського виробництва за стабільними цінами. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету міністрів 11 липня.
"У найближчі кілька років уряд має намір вирішити проблему повного забезпечення країни овочами та фруктами українського виробництва за стабільними цінами. Це цілком можливо", - сказав Азаров.
Він зазначив, що уряд ввів стимулювання створення сучасних овоче- і фруктосховищ і тепличних господарств - через систему часткової компенсації витрачених на будівництво коштів.
Крім того, при бюджетній підтримці формується система оптових ринків, налагоджується логістика.
"Вже запрацювали оптові ринки в таких містах як Київ, Львів, Донецьк. Ще на 8 об'єктах здійснюються будівельні роботи, і значна частина потужностей буде введена до кінця цього року", - зазначив прем'єр-міністр.
Глава уряду повідомив також, що Україна до 11 липня зібрала зернові з 4 млн га, намолотивши 8 млн тонн.
"Ми маємо на сьогодні 8 млн тонн зерна нового врожаю. Це досить непогані показники. Хліба вистачить і для внутрішнього споживання, і, підкреслюю, на експорт", - сказав він.
Прем'єр зазначив, що ранні зернові культури зібрані з 40% планованих площ. За його словами, до збирання включилися вже всі регіони України, і жнива проводяться ритмічно, в досить сприятливих погодних умовах.
Глава уряду також повідомив, що в центральних регіонах врожайність пшениці сягає 30 ц/га.
"Це (врожайність) покращує перспективи валового збору в цілому", - зазначив Азаров.
Він також підкреслив, що, враховуючи світову кон'юнктуру на зернові, українські аграрії можуть у поточному році розраховувати на "гідний прибуток" від продажу зерна.
Як повідомлялося, за останніми даними Мінагропроду, Україна в поточному році може зібрати 45,3 млн тонн зерна проти рекордних 56,7 млн тонн в 2011 році.
Україна в поточному році через погодні умови почала збирання зернових раніше за традиційні терміни. Осіння засуха, сильні зимові морози та аномально тепла весна призвели до зменшення врожайності зернових. В даний час ситуацію на полях посилює аномально висока температура і відсутність продуктивних опадів. За даними експертів, найбільше від негоди постраждали південні регіони, де у деяких господарствах врожайність становить 10-12 ц/га. !zn
Читайте також:
Через глобальне потепління в Україні будуть збирати по два врожаї капусти
Картопля, буряк, хліб і алкоголь - найпопулярніші продукти харчування українців
Прислухавшись до уряду, фермери викинуть на смітник 2 млн т овочів
Азаров звинуватив у подорожчанні капусти своїх попередників