Азаров доручив створити міжрегіональні баланси продовольства
Прем'єр-міністр України Микола Ахзаров доручив профільним міністерствам спільно з регіональною владою створити міжрегіональні баланси продовольства.
Прем'єр-міністр України Микола Ахзаров доручив профільним міністерствам спільно з регіональною владою створити міжрегіональні баланси продовольства.Про це він заявив сьогодні на засіданні Кабінету міністрів у середу, 27 жовтня.
«Я ставлю завдання створити міжрегіональні баланси продовольства і визначити перспективну спеціалізацію регіонів, в яку держава буде вкладати ресурси і залучати інвестиції», - сказав Азаров.
У цих балансах, зазначив прем'єр-міністр, повинна бути врахована перспектива виробництва продукції, світові експортні прогнози, прогноз міністерства сільського господарства США і прогнози сусідніх з Україною країн.
Прем'єр заявив також, що Україна здатна самостійно забезпечити внутрішній ринок продовольчою продукцією. «Дефіцит продовольства в Україні – це нонсенс. Ми не використовуємо сповна навіть наявні можливості, а про весь потенціал аграрного сектору годі і казати. Я в цьому переконався під час поїздок регіонами і ретельного аналізу ситуації з фахівцями на місцях», - сказав глава уряду.
Зокрема, він зазначив, що у Вінницькій області збільшується виробництво молока і масла, сиру, м'яса, ягід і фруктів. «Продукції достатньо, щоб погасити ажіотажний попит і цінові ігри в інших регіонах, але міжрегіональний маневр ресурсами у нас до цих пір не задіяний», - підкреслив Азаров.
Крім того, прем'єр-міністр зазначив, що Миколаївська та Херсонська області можуть «нагодувати овочами» всю країну, однак ця продукція закуповується в Туреччині та інших країнах.
Одеська область і Крим, за словами глави уряду, можуть забезпечити внутрішній ринок фруктами, Чернігівська, Сумська та Київська області - картоплею, а Вінницька і Черкаська - молочною продукцією і цукром.
Крім того, прем'єр зазначив, що Європейська комісія підтвердила, що Україна має право на введення квот на експорт зерна. «Квотування експорту стратегічної для країни продукції в таких умовах - це абсолютно цивілізована практика, яку повністю розуміють і підтримують закордонні партнери України. Єврокомісія звернулася до уряду з листом, в якому підтвердила наше право вводити квоти, і лише просить швидко організувати прозорий процес надання квот. Саме так ми і робимо», - сказав Азаров.
Прем'єр-міністр зазначив, що зараз уряд вирішує питання про експортуванні того зерна, яке вже завантажене на судна для вивозу. Він підкреслив, що в поточному році з України вже експортовано більше п'яти мільйонів тонн зерна. «Тобто зернотрейдери мали можливість реалізувати свої інтереси в тій мірі, в якій дозволяє урожай поточного року, а селяни змогли отримати кошти, необхідні для проведення осінньо-польових робіт», - сказав Азаров.
Нагадаємо, 4 жовтня 2010 року Кабмін прийняв постанову № 938 «Про встановлення обсягів квот на окремі види сільськогосподарської продукції, експорт якої підлягає ліцензуванню до 31 грудня 2010 року».
Документом встановлено квоти на експорт пшениці і суміші пшениці і жита (меслин), полби в обсязі 0,5 мільйона тонн, кукурудзи - 2 мільйони тонн, ячменю - 0,2 мільйона тонн і жита - 1 тисяча тонн. Квота на експорт гречки встановлена в обсязі 1 тисяча тонн.
Квоти на експорт зерна з України введені строком до 31 грудня 2010 року.
При цьому Міністерство аграрної політики допускає продовження квот на 2011 рік.
Відзначимо, уряд прогнозує врожай зерна в Україну в 2010 році близько 39 мільйонів тонн на відміну від 46 мільйонів тонн у 2009 році.
За матеріалами УНІАН