UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров у Нідерландах поскаржився, що Україна щодня віддаляється від Росії

Чинний газовий контракт з Росією є кабальним, і щодня його дія віддаляє Київ від Москви. З точки зору стратегічного партнерства тимчасово отримана одностороння вигода не дозволяє будувати довгострокові відносини, заявив український прем'єр.

Прем'єр-міністр України 3заявив, що невигідні умови чинного газового контракту з Росією щодня погіршують відносини двох країн.

Про це він заявив, коментуючи підписання операційної угоди з компанією Shell про розробку газових родовищ в Україні.

"Щодня, поки діє нерівноправна угода щодо газу з Росією, вона віддаляє Україну від Росії", - сказав він під час візиту до Гааги (Нідерланди).

Азаров пояснив, що з точки зору стратегічного партнерства тимчасово отримана одностороння вигода не дозволяє будувати довгострокові відносини.

Прем'єр зазначив, що цей газовий контракт є "постійним подразником в українсько-російських відносинах. "Тому в України не залишається іншого виходу, окрім як шукати партнерів з диверсифікації постачань газоносіїв і впроваджувати програми з енергоефективності та енергозаміщення", - підкреслив Азаров.

Як повідомляло раніше ZN.UA, за даними джерел, під час зустрічі з фракцією Партії регіонів 4 вересня президент Віктор Янукович звинуватив російських партнерів у порушенні цілої низки домовленостей.

Так, поскаржившись на невиконання взятих на себе російською стороною зобов'язань, порушення домовленостей і прагнення принизити і задавити, Янукович підкреслив, що таким чином його візаві у Кремлі і "Газпромі" завдають образи не просто президенту, а всій Україні.

Янукович нагадав, що під час узгодження Харківських угод російська сторона на найвищому рівні пообіцяла, що частиною досягнутих домовленостей стане зміна формули ціни газу, що продається "Газпромом" в Україну. Згодом росіяни не дотримали свою обіцянку.

Крім того, як розповів президент, під час переговорів у Москві Янукович представив своїм візаві інформацію про ціни, за якими "Газпром" продає газ Німеччині, Італії, Австрії та низці інших держав. У той час як в Україні він обходився в 430 дол. за тис. кубів (це вже з урахуванням відмінусованих 100 дол. плати за оренду баз ЧФ Росії у Криму), ці країни платили від 360 до 380 дол.

Нагадаємо, що 12 вересня 2013 року між урядом України і компанією Royal Dutch Shell було підписано Угоду про операційну діяльність щодо Угоди про розподіл вуглеводнів (УРП), які видобуватимуться в межах Юзівської площі.

Угода дозволяє фактично з сьогоднішнього дня почати роботи Shell в Україні. Згідно з УРП, на першому етапі Shell вкладе в геологорозвідування близько 500 млн. доларів, а в цілому інвестиції компанії у промислову розробку і побудову комунікацій на Юзівській площі оцінюються в обсязі 10 млрд. доларів.

В межах Юзівської площі буде видобуватися як традиційний природний газ, так і сланцевий, і газ із щільних пісковиків. Перший вільний газ з Юзівської площі очікується в кінці 2014 року.

Юзівська площа знаходиться на території Донецької і Харківської областей. За прогнозами експертів Shell, запаси газу становлять 3-3,5 трильйона кубометрів газу. !zn

Читайте також:

Shell проведе експеримент з видобутку газу на одному з виснажених родовищ в Україні

Азаров хоче відмовитися від закупівлі російських нафти і газу для нафтопереробної галузі