UA / RU
Підтримати ZN.ua

Австралія і Нова Зеландія хочуть, щоб Китай врятував Транстихоокеанське партнерство - Newsweek

Японія ж вважає, що угода повинна була б стати противагою китайській економічній гегемонії в Азії.

Після того, як президент США 3 розірвав участь своєї країни в торговельній угоді про Транстихоокеанське партнерство, Австралія і Нова Зеландія спродіваються, що до неї приєднаються Китай і інші країни Азії.

Про це повідомляє Newsweek, нагадуючи, що угода грала ключову роль для президента Барака Обами у його політиці "розвороту" до Азії.

Прем'єр-міністр Австралії Малкольм Тарнбул сказав, що він провів розмову з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе, з головою новозеландського уряду Біллом Інглішем і з прем'єром Сінгапуру Лі Сянь Лунем про можливість розвитку Транстихоокеанського партнерства без участі США.

"Вихід Сполучених Штатів для угоди - велика втрата, про це немає і мови. Але ми не збираємося просто розходитися. Зрештою, є можливість приєднання Китаю до Транстихоокеанського партнерства", - сказав прем'єр-міністр Австралії.

Видання нагадує, що Обама сформував Транстихоокеанське партнерство без Китаю для того, щоб визначити торговельні правила в Азії до того, як це зробить Пекін, щоб встановити економічне лідерство США в регіоні. КНР, у свою чергу, запропонував сусідам альтернативи: угоду про Зону вільної торгівлі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і угоду про Регіональне всеосяжне економічне партнерство в Південносхідній Азії.

Новозеландський прем'єр сказав, що США поступилися впливом Китаю. Тож регіон може перейти до альтернативних угод.

"У нас є угода про Регіональне всеосяжне партнерство з Південносхідною Азією. До цього часу вона ледь жевріла. Але ми можемо знайти політичну волю пожвавити її, якщо Транстихоокеанське партнерство не буде продовжуватися", - сказав Білл Інгліш.

Міністр торгівлі Малайзії повідомив, що решта членів угоди, яку покинули США, підтримують "постійний зв'язок", щоб вирішити, як їм краще рухатися далі.

В цей же час, приєднання Китаю до Транстихоокеанського партнерства не дуже подобається Японії. В Токіо розглядали угоду на чолі з США як спосіб стримати поширення економічного домінування в Далекосхідному регіоні і створити економічну противагу. Без Вашингтона добитися цього буде важко.

Вчора CNN і Reuters повідомляли, що Трамп взявся за угоду про Транстихоокеанське партнерство і ЗВТ з Канадою і Мексикою. Уряд Джастіна Трюдо найближчі два дні буде обговорювати свою позицію і можливі наслідки від бажання Вашингтона переглянути угоду про зону вільної торгівлі в Північній Америці.

Через годину після цього стало відомо, що президент Трамп підписав указ про вихід США з угоди про Транстихоокеанське партнерство. За його словами, це піде на користь американським робітникам.