UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аварія на Трипільській ТЕС. Дефіцит електроенергії покриває Бурштинська ТЕС

Трипільська ТЕС є найбільшим виробником електроенергії в центральній електроенергетичній системі та відіграє ключову роль у поставках електроенергії Києву, а також -  Київській, Черкаській, Чернігівській та Житомирській областям.

Державна Трипільська ТЕС, що входить до складу "Центренерго" та є найбільшим виробником електроенергії в центральній електроенергетичній системі (Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська та Житомирська області), працює на мінімумі через аварію на енергоблоці. Це впливає з даних НЕК "Укренерго".

24 грудня енергоблок №4 Трипільської ТЕС зупинено на аварійний ремонт та відключено від мережі.

Станцію переведено на мінімально допустимий режим роботи одним контуром блоку №3 потужністю 85 МВт. Другий контур цього блоку також знаходиться на аварійному ремонті.

При цьому, за даними Міністерства енергетики, на Трипільській ТЕС  знаходиться лише 53 тис. тонн вугілля.

Читайте також: На всіх ТЕС України низькі запаси вугілля, а споживання перевищує постачання

Дефіцит електроенергії, що утворився в енергосистемі внаслідок аварії на Трипільській ТЕС, покривають за рахунок додаткового блоку Бурштинської ТЕС. Про це повідомляє пресслужба Бурштинської ТЕС.

"24 грудня о 07.14 за командою НЕК "Укренерго" довелося перефіксувати енергоблок 8 на об'єднану енергосистему України, щоб оперативно покрити там дефіцит електроенергії. Блок працюватиме в ОЕС до закінчення вечірнього максимуму", – йдеться у повідомленні підприємства.

Нагадаємо, Трипільська ТЕС сумновідома тим, що входить до числа ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів України та є найбільшим забруднювачем повітря в Київській області.

Газові викиди, потрапляючи в атмосферу, здійснюють складний фізико-хімічний вплив (на першій стадії) та біологічний (на наступних стадіях) вплив на живі організми (перш за все на людину), рівень та характер якого залежать від їх концентрації у повітрі.

До Держекоінспекції на адресу Трипільської ТЕС неодноразово надходили звернення громадян щодо забруднення атмосферного повітря, здійснення понаднормативного викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря та облаштування великої кількості золовідвалів, які мають негативний вплив на здоров’я місцевих жителів та забруднюють довкілля.

У 2020 році Держекоінспекція отримала 2 недопуски на перевірку електростанції та заявила, що про систематичну поведінку Трипільської ТЕС ПАТ "Центренерго" щодо ігнорування у проведенні заходу державного нагляду. Зокрема у 2019 році до перевірки представниками Трипільської ТЕС не допущено державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища України.

Наприкінці лютого 2021 року Фонд державного майна України повністю змінив склад дирекції ПАТ "Центренерго".

У 2021 році Держекоінспекцієя змогла провести 2 позапланові заходи контролю Трипільської ТЕС. Під час останньої перевірки, яка завершилась 25 червня, виявлено порушення умов дозволу на викиди забруднюючих речовин.