UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арешт рахунків у банку – Що робити та як себе убезпечити

Для власника рахунку арешт коштів може стати несподіванкою.  

НБУ зобов’язав українські банки надавати виконавцям інформацію про реквізити рахунків боржників та залишку коштів на них. А Мін'юст затвердив наказ, згідно з яким банки можуть арештовувати рахунки своїх клієнтів через заборгованість. Однак може статися, що арешт рахунку або блокування карти буде як “сніг на голову”. У такому разі можна скористатися порадами YouControl.

Якщо рахунки заблокувало, то:

По-перше, слід звернутися в банк, в якому обслуговується ваш рахунок та з’ясувати причини блокування. При цьому банк може повідомити, що кошти на рахунку арештовані на підставі постанови державного/приватного виконавця. В багатьох вітчизняних банках така інформація вже відображається у мобільному застосунку.

«Для того, щоб бути певними, що ви чи ваші рідні не опиняться в схожій ситуації варто перестрахуватися. Є чимало способів як налаштувати моніторинг самих себе чи близьких людей та отримувати сповіщення про зміну статусу по запитуваній особі. На ринку є автоматизовані рішення, що вирішують ці питання, скажімо, інструмент YouControl People. Там, за результатами введення прізвища, імені, по батькові особи та дати її народження можна відслідковувати: інформацію про відкриті виконавчі провадження; дані про особу стягувача; категорію стягнення; виконавчий документ та контактні дані виконавця», - йдеться у повідомленні.  

Якщо стягнення відбувається на підставі судового рішення – ознайомтесь з його змістом. Для зручності можна скористатися ботом, який оперативно повідомлятиме про всі зміни статусів запитуваної особи, в зручному для вас месенджері.

По-друге, слід звернутись до виконавця за інформацією, в т.ч. для ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження. Це вкрай важливо, щоб зрозуміти підстави виникнення боргу, щодо якого відкрите провадження та накладений арешт на кошти.

По-третє, після виконання попередніх двох дій, у вас з’являються декілька варіантів розвитку подій.

«Ви можете обрати найоптимальніший з них для вирішення конкретної ситуації: сплатити заборгованість згідно із виконавчим документом (у т.ч. збір та інші витрати провадження) – для його закінчення і зняття арешту; направити виконавцю заяву про скасування накладеного арешту (до прикладу, у зв’язку з арештом спеціальних рахунків, що призначені для отримання урядової допомоги); оскаржити постанову виконавця про накладення арешту та/або виконавчий документ, на підставі якого здійснюється стягнення», - йдеться у повідомленні.

Варто зауважити, що у всіх зазначених випадках краще скористатись правовою допомогою адвоката або досвідченого юриста, оскільки існує багато правових нюансів від яких може залежати позитивне вирішення ситуації.