UA / RU
Підтримати ZN.ua

Антикризовий план, схвалений Путіним, буде коштувати Росії 1,4 трлн рублів

У проекті плану немає згадки кризи, а називається він "Планом забезпечення сталого розвитку економіки та соціальної стабільності в 2015 році"

Президент Росії Володимир Путін в цілому ухвалив підготовлений урядом антикризовий план, який тепер буде доопрацьований з урахуванням його зауважень і в майбутній вівторок буде готовий до остаточного затвердження.

В проміжному проекті плану, який опинився в розпорядженні Російської служби Бі-бі-сі, немає згадки кризи, а називається він "Планом забезпечення сталого розвитку економіки та соціальної стабільності в 2015 році".

Перший віце-прем'єр Ігор Шувалов після зустрічі президента з урядом в Ново-Огарьово оголосив, що на "стабілізацію" економіки буде витрачено 1,375 трлн рублів. Однак зауваження Путіна, за словами Шувалова, стосувалися саме вартість програми та джерела її фінансування - що може означати подальше скорочення витрат.

Читайте також: Відтік капіталу з Росії за 2014 рік виріс в 2,5 рази до 150 млрд доларів

Первісний план, підготовлений Мінекономрозвитку, був розрахований на 2,7 трлн рублів, а після врахування критики з боку міністерства фінансів і пропозицій інших відомств погоджений проект "схуд" до 1,5 трлн рублів. Шувалов пояснив скорочення програми витрат на антикризовий план необхідністю залишатися в "розумних межах" дефіциту бюджету на 2015 рік.

"Витрати на цей план в такому обсязі величезні. Для того, щоб забезпечити макроекономічну стабільність, ми ніяких розумних меж порушувати не повинні. Для того, щоб забезпечити ці межі, від якихось заходів в такому обсязі потрібно буде відмовитися", - вважає Шувалов.

Гроші на антикризову програму передбачається брати не тільки з Фонду національного добробуту, але також надавати у вигляді державних гарантій і бюджетних кредитів.

Інфляція в річному обчисленні трохи перевищить 13%, а до кінця року вийде на рівень кінця 2014 року, передбачає глава мінекономрозвитку.

Читайте також: У РФ заявляють про завершення "епохи милостивого розвитку економіки"

Проміжний варіант антикризового плану складається з 63 пунктів (початковий план мінекономрозвитку складався з 100 пунктів), і поки невідомо, які саме статті витрат "пішли під ніж" безпосередньо в процесі обговорення у президента.

Сама витратна частина плану - заходи по "активізації економічного зростання", в проміжному варіанті на них повинно було бути витрачено 970,5 млрд рублів, не рахуючи 1 трлн рублів, виділених ще у грудні на докапіталізацію системно значимих банків з коштів профіциту бюджету минулого року.

Серед пропонованих урядом стабілізаційних заходів: асигнування на підтримку регіональних бюджетів, подальша докапіталізація банків (250 млрд рублів), виділення коштів "Внешэкономбанку" на санацію системоутворюючих підприємств (300 млрд), державні гарантії для інвестиційні проекти (близько 200 млрд рублів) і допомогу підприємствам промисловості, які беруть участь у програмі імпортозаміщення (20 млрд без урахування оборонних підприємств).

Один з антикризових пропозицій уряду для запобігання банківської кризи - створення так званого "банку поганих боргів", в який передбачається зібрати проблемні активи і борги підприємств. Витрати на такий банк поки навіть не оцінюються в попередньому варіанті антикризового плану.

Читайте також: Світовий банк в три рази погіршив прогноз спаду економіки Росії

Антикризовий план передбачає можливість коригування бюджету для "оперативного перерозподілу коштів на пріоритетні напрямки підтримки промисловості", а також компенсацію витрат, пов'язаних з падінням курсу рубля, підприємствам оборонно-промислового комплексу при закупівлі імпортних комплектуючих.

Уряд розраховує до понеділка доопрацювати антикризовий план з урахуванням обговорення у Володимира Путіна.

У понеділок відбудеться його обговорення у прем'єр-міністра Дмитра Медведєва, а на наступний день план повернеться на остаточне затвердження президента.