UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аналітики розповіли про країни-лідери з інвестицій в Україну за останні два роки: неочікуваний перелік

Офіційно, найбільша кількість інвесторів за дослідженням YouControl, з Узбекистану, Туреччини і Великобританії

З 24 лютого 2022 року до 30 квітня 2024 року включно, у структурі власності 3570 українських юридичних осіб з’явилися бенефіціари/учасники з іноземних країн. Також зареєстровано 2950 нових компаній за участю іноземного капіталу. Експерти провели дослідження ринку інвестицій з відкритих джерел.

“Понад 110 країн світу інвестували в українські фірми за останні два роки шляхом участі в статутному капіталі. За цей час у структурі власності 1500 українських компаній з’явилися інвестиції з Узбекистану. Значна частина цих юросіб перед повномасштабним вторгненням мала інших власників з України. Так, зміна складу учасників вела до зміни адреси реєстрації, виду діяльності та назви компанії. Друге місце за кількістю компаній, що отримали іноземних співвласників, посідає Туреччина — 623. На третьому — Великобританія із 619 компаніями з іноземними інвестиціями”, – повідомляють дослідники аналітичної системи YouControl.

Хто ще інвестує в Україну?

У структурі власників тепер є чимало компаній з Казахстану. Там фіксує своє місце перебування понад 500 компаній. Водночас співвласниками чималої кількості бізнес-проєктів стали компанії або фізичні особи, що мають юрисдикцію в “офшорних зонах”:

Серед європейських країн найбільше інвестували компанії та фізичні особи з Польщі – 244 компанії та Німеччини – 182 компанії.

Інвестиції зі США в Україну

Інвестицій від бізнесу зі Сполучених Штатів Америки у вигляді внесків у статутний капітал не так багато – тільки 239 компаній отримали таке інвестування.

Раніше спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер заявила, що Україна, попри війну і пов'язану з нею нестабільність, має потенціал для зовнішніх інвестицій.