UA / RU
Підтримати ZN.ua

Амністія капіталів повинна супроводжуватися кардинальною реформою в оподаткуванні громадян — експерт

Реформа повинна стимулюватися поверненням податків, якщо громадяни виберуть суб'єктом оподаткування сім'ю.

Амністія капіталів повинна бути пов'язана з кардинальною реформи в оподаткуванні громадян. Така реформа пов'язана з декларуванням доходів всіх громадян. Робити подібну реформу без перезавантаження адміністрування податків фізосіб не можна.

Про це в коментарі для DT.UA сказала експерт Реанімаційного пакету реформ, глава Інституту цивільних свобод Галина Третьякова. Крім того, на її думку, реформа повинна стимулюватися поверненням податків, якщо громадяни виберуть суб'єктом оподаткування сім'ю.

"У цьому разі потрібно запроваджувати неоподатковуваний мінімум на кожного члена такої сім'ї. На мій погляд, такий мінімум має бути на рівні середньої зарплати, тобто близько 9 тис. грн на кожного. Така конструкція тягне за собою необхідність перерозподілу публічних фінансів, включно з місцевими бюджетами. Що, у свою чергу, дає можливість ввести патентну оплату на багато видів діяльності та нарешті дозволить зблизити оподаткування ФОПів і фізосіб", - зазначає експерт.

Детальніше про проблеми з амністією капіталів читайте в матеріалі Андрія Паливоди "Амністія капіталів: як зіпсувати хорошу ідею" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".